Son Dakika Haberler

ASIL SORUN OTOBÜS DEĞİL

ASIL SORUN OTOBÜS DEĞİL
Okunma : 85 views Yorum Yap

Günlerdir Sarıyer Spor Kulübü logolu otobüsün Adalet Yürüyüşü’nde neden kullanıldığı veya gönderildiği tartışılıyor. Öyle bir tartışılıyor ki, Haberi yapan Tv kanalı dahi tek satırda bunu kullanırken, 3 saniyelik bir görüntü elde etmişken, bunu haber içeriği olarak değer görmeden geçiştirirken neler oluyorda Sarıyer’de tartışılıyor.

“Adalet Yürüyüşü” Türkiye’de kurulmak istenen “karanlık” siyaseti açığa çıkarmış ve halkı uyandırmış olmasın.

“Adalet Yürüyüşü” Referandum sonrasında yapılan hatalar karşısında halkın çaresiz kalışı ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Kuvvayı Milliye” ruhu kapsamında, “hiç bir parti bayrağı olmadan, sadece adalet isteyenlerin, haksızlığa, yolsuzluğa, eşitsizliğe karşı Ankara’dan İstanbul’a yürürken yurttaşların koşulsuz olarak destek vermeleri neticesin toplanan kitleden Hükümet korkmuş olmasın”.

Neden korkuyorlar..

Adalet Yürüyüşü tepkisi, birgün daha büyük olarak terse, yani Ankara’ya dönerse o zaman bu günleri ararız korkusu olmasın.

İktidar ve Muhalefet bu şekilde temkinli davranırken, bir yandan Atatürk heykellerinin yıkılması ve yakılmaları tesadüf olabilir mi?

Neydi Provokasyon.. Unuttuk mu?

Sürekli olarak, bir şekilde “metal paraların üzerinde yapılan değişikliklerin farklı anlamları olabilir mi?”

İlk okullarda bugünden sonra mescit açılacak olması tesadüf olabilir mi?

Bilinçli olarak yapılan bu rejim değişikliğinde, halkı yatıştırmak yerine provoke eden Devlet Bakanı’nın söylemleri biraz düşündürücü değil mi?

Referandum’un sonucunun tartışmalı veya şaibeli olduğu  kendilerinin dahi kabul ettiği, TBMM’de alınan kararlar ve yasa ile değil, KHK ile OHAL yasaları ile ülkenin gün geçtikçe kaos ortamına sürüklenmesi neyin habercisi olduğunu düşünüyormuyuz.

****
Sarıyer Spor Kulübünü siyasete alet etmeyin derken, konu sadece bir otobüs olduğunu mu sanıyorsunuz. Böyle niyet hiç yokken, birileri bunu siyasete çekmiş olabilir mi?

Sarıyer’de muhalefette olan AKP’nin yetkili kişilerinin bu haberi yerel gazetelere servis yapması ve kamuoyunda tartıştırması hiç mi toplumun dikkatini çekmiyor.

FETO Terör örgütü ve Bylock kullanan Avukatlardan olduğu ve arandığı haber yapılan AKP Meclis Üyesi Avukat Abdullah Akşahin’in gündemden düşürülerek ters kamuoyu yaratılmış olabilir mi?

Bir ilçe Başkanı’nın yazdırdığı, Bir eski sporcunun kamuoyunda taraftara kulüp kanalı ile belediyeyi tartıştırdığı, ulusal basında bir dönem çalışmış bir gazetecinin olayları körüklediği, bir eski idarecinin sadece belediyeye siyasi muhalefet olmak için çevreye gaz verdiğinin altında gündemi değiştirmek olabilir mi? Hepsinin aynı parti mensunu olması tesadüf mü?

****
Sarıyer Spor Kulübü, AKP Genel Başkanı Erdoğan’in Sarıyer mitinginde Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin hepsi takım elbiselerini giyilmiş ve Sarıyer Futbol Takımı sporcuları meydan da bulunurken, sahnede Erdoğan’a kaşkol takılması siyasette kullanılma ve destek verme değil mi?

Siyasi kulüp başkanlarının görev aldığı Sarıyer Spor Kulübü’nde kim nasıl, ne amaçla kulübü kullansın.. veya riske girerek başarısızlık sonucunda kendine neden kötü sözler söyletsin. Karışmayıp uzak durarak, sadece çok zor durumda yardımcı olup kahraman olması varken neden bu riske girsinler.

Bugün gündem olarak tamda transfer ayında yaratılan bu kaos ve şantaj Belediyeden maddi destek almak için olabilir mi? 

Bunu yerler mi? Neden olduğunu bilmiyorlar mı?

Bu siyasileri, parti başkanlarını, belediye başkanlarını, ilçe başkanlarını hepsini salak yerine koymuş olmuyormuyuz. Cahil mi bunlar.

Veya kulüp balosunda o şanlı yöneticilerin bilet satamadıkları için bütün biletleri aracılarla belediyeye gönderdiklerinde Siyaset bulaştırılmış olmuyor mu?

Taraftara deplasman otobüsü verildiğinde siyaset bulaşmış mı oluyor.

Yaşanılan tüm siyasi mitinglerde, Beyazıtta islamcı mitinglerinde, Yenikapı’da parti mitinglerinde, Taksim Gezi direnişinde, 1 Mayıs İşçi Bayramında Kaşkollar, Bayraklar, Futbolcular, İdareciler, Başkanlar, Kulüpler adına yapılan destek bildirileri yayınlanırken siyasete bulaşmış mı oluyor.

Seçimlerde adayların Kulüplerde ziyaretleri olunca, heleki Sarıyer Spor Kulübü ziyaretleri olunca destek istenirken siyaset mi oluyor. Yoksa, Dostluk mu?

****
Sarıyer taraftarları sosyal medyada tartışıyor, 2 CHP’li, biri başka biri başka, 2 MHP’li, 2 AKP’li aynı şekilde ne desem diye düşünüyor. Çünkü hepsi arkadaş, Lakin kulüpte idarecilik yapmış, Sarıyer Spor Kulübünü yaşam olarak benimsemiş Sarıyerliler gerçekleri bildiklerinden 2 satır yazarak, evet 2 satır yazıp bir kulübün tarihini anlatıyorlar ve siyasetin ne kadar önemli olduğunu gösteriyorlar. Delillerle, Taşıyanı da, para alanıda, vereni de, Transferleri yapanı da, Kimse cevap veremiyor. Hemde hiç kimse…

Sarıyer’de Siyaset, ne kadar Futbolcu, ne kadar Teknik Direktör, ne kadar Bütçe, ne kadar Bilet, ne kadar Otobüs, ne kadar Forma, ne kadar Kamp, ne kadar Prim vermiştir, o zaman ne diyoruz. Siyasete bulaşmış oluyor mu?

Spor siyasetsiz olmaz. Olamaz.

İktidarlar sporu, toplumu firenleyen ve uyutan bir faktör olarak görürler, Çoğunluğu siyasetten uzak olan bu toplumun desteklediği kulüp hakkında çıkacak bir kıvılcım taraftarları birbirine düşürmeye yetecek kadar önemlidir.

Gezi’yi haklı olarak sahiplenen Beşiktaş , Kadiköy’den köprüyü geçen Fenerbahçe, Beyoğlu’nun Kahramanları Galatsaray değil miydi…

Şimdi yukardaki resme tekrar bakınız ve Türkiye’deki tüm spor kulüplerini düşününüz.

Sarıyer Spor Kulübü, Büyük isimdir, Markadır, Trübünde az seyirci olsada gönülerde yüzbinlerdir. Sarıyer Spor Kulübü Akıllı Kulüptür. ama Akılsızların Elindedir.

Mustafa Balcı