Son Dakika Haberler

AŞİYAN PARKI’NDA YAPILANLAR TEPKİ ÇEKİYOR

AŞİYAN PARKI’NDA YAPILANLAR TEPKİ ÇEKİYOR
Okunma : 147 views Yorum Yap

HER FIRSATTA MİLLET İRADESİNDEN BAHSEDEN AKP’NİN, İŞ ÇIKARLARINA VE RANTA GELİNCE, HALKI ÇÖZÜME ORTAK ETMEK HİÇ AKLINA GELMİYOR!

 

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, İstanbul Rumeli Hisarüstü – Aşiyan Füniküler Hattı Projesi gerekçe gösterilerek Aşiyan Parkı’nda yapılan çalışmaları Meclis gündemine taşıdı.

 

YEŞİL ALAN ORANI İSTANBUL’DA %2.2 İKEN LONDRA’DA %33, VİYANA’DA %45!

 

Didem ENGİN, “İstanbul’un tarihi silüetinin AKP yönetiminde nasıl katledildiğini, yeşil alanların ranta nasıl kurban verildiğini Meclis’te birçok kez dile getirdiğini hatırlatarakİstanbul’da %2.2 olan yeşil alan oranı, Londra’da%33, Viyana’da %45. Yol kenarlarına çimen çiçek ekerek bu gerçeği kamufle edemezsiniz” dedi.

 

AŞİYAN PARKI’NDA YAPILANLAR TEPKİ ÇEKİYOR

 

İstanbul’u 23 yıldır yönetenlerin kent sakinlerinin yaşamını derinden etkileyen uygulamalarını İstanbullulara sormayı veya onları da çözüme ortak etmeyi hiçbir dönemde düşünmediğini söyleyen Didem ENGİN, “Bugün Aşiyan Parkı’nda bölge sakinlerinin büyük tepkisini çeken uygulama gibi…” dedi.

 

HANİ NEREDE MİLLET İRADESİ?

 

Oysa İstanbullu’ların da görüşleri alınarak sorunlara çözüm üretilseydi, İstanbul’un tarihi silüeti ve yeşil alanları bugün ranta kurban verilmemiş olurdu” diyen Didem ENGİN, “Her fırsatta millet iradesinden bahseden AKP’nin, iş çıkarlarına ve ranta gelince, halkı çözüme ortak etmek hiç aklına gelmiyor” dedi.

 

Didem ENGİN, “Hâlbuki katılımcı demokrasi gereği, son söz İstanbul’luların olmalıdır” diyerek sözlerini tamamladı.