Son Dakika Haberler

Av. M.Dalyan İzgi,”Bize Soruyorlar, İşte Cevabı, Eşitliğe Hizmet Edeceğiz”

Av. M.Dalyan İzgi,”Bize Soruyorlar, İşte Cevabı, Eşitliğe Hizmet Edeceğiz”
Okunma : 1.741 views Yorum Yap

AK Parti ve MHP Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Şube Müdürlüğü ve Çocuk ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü kurulmasına karşı çıktı. CHP Grup Sözcüsü Av. Melendiz Dalyan İzgi, neye hizmet edileceğini sordular, Eşitliğe hizmet edeceğiz.

CHP Grup Sözcüsü İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Av.Melendiz Dalyan İzgi, Sarıyer Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanı olarak Sarıyer Belediye Meclisinde vermiş olduğu “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu” kurulma teklifi oy çokluğu ile kabul edilmiş ve “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği komisyonu kurulmuş”, Av. Melendiz Dalyan İzgi komisyon başkanlığına getirilmişti.

İBB Meclisi Bütçe Görüşmeleri 4. Oturumunda 211 madde görüşülmüş, “İstanbul Sözleşmesi” nedeni ile kurulması gereken Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Şube Müdürlüğü teklifi görüşmeleri nedeni ile komisyonda vermiş olduğu mücadele ve açıklamaları “Kadın Erken Eşitliği” savunuculuğunun İBB’de önde gelen isimlerinden biri oldu.

İBB CHP Meclis Üyesi Melendiz Dalyan İzgi: “Cinsel saldırı, taciz, istismar kimden gelirse gelsin karşı çıkmalıyız. Tüm çocukların sesi olmalıyız. Rabia Naz için adalet istemek zorundayız. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Şube Müdürlüğü tam da bunun için kurulmalı” dedi.

EŞİTLİĞE HİZMET EDİLECEK

Av. İzgi konuşmasında eşitliğe değindi: “Bu hafta içerisinde Şırnak, Batman’da korkunç haberler geliyor, Meclis üyelerinin inanıyorumki kanı donmuştur, Cinsel saldırı, taciz, istismar kimden nereden gelirse gelsin hep birlikte karşı çıkmak zorundayız, O çocukların çıkaramadığı ses olmak zorundayız, Toplumun ve yerelin sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşama mücadelesine ancak bu şekilde dahil olabiliriz, Takipsizlik kararı verilen “Rabia Naz’a” da sahip çıkmak zorundayız.”

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR

Bu Mecliste ki tüm parti grupları AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti grupları gururla “İstanbul Sözleşmesini biz imzaladık” ve gereğini her koşulda yerine getirebiliriz demesi gerekir. Bir kez daha dile getirmek zorundayız ki “Adalet ve Yargı” sistemi “İstanbul Sözleşmesinin” gereklerini yerine getirmelidir. “İstanbul sözleşmesi yaşatır”. Bu komisyonların kurulması gerekliliğini “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin”, “Çocuk ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğünün” kurulması bu nedenle önemli, neye hizmet edileceğini sordular, Söylüyorum “Eşitliğe Hizmet Edilecek” Bundan daha önemli gündemimiz olamaz.

Av.Melendiz Dalyan İzgi’nin İBB Meclis Konuşması: