Son Dakika Haberler

Av. Necati Yıldırım CHP’nin dört düşmanını açıkladı! İŞTE O MANİFESTO!

Av. Necati Yıldırım CHP’nin dört düşmanını açıkladı! İŞTE O MANİFESTO!
Okunma : 73 views Yorum Yap

Necati Yıldırım’dan Diriliş Manifestosu “CHP’nin Dört Düşmanı

Sarıyer’in vizyonu geniş usta siyasetçilerinden, İstanbul 2. Bölge Milletvekili Önseçim Adayı Av. Necati Yıldırım partisinin kurtuluş reçetesini açıkladı.

Uzun bir süredir aralıksız çalışmalarına devam eden Yıldrım partisini iktidara getirmek için her türlü göreve hazır olduğu mesajını verdi. CHP’nin 4 düşmanını sıralarken, bir anlamda da partisinin iktidara geliş için manifestosunu açıkladı.

Necati Yıldırım, “Bizim düşmanımız AKP değil, bizim düşmanımız Bilgisizlik, Yoksulluk, Yolsuzluk, İhtilaf” derken Yıldırım, ayrıca “Aşağılama, eleştirme, sürekli kendini savunma ve susmak ilişkiyi bitiren en büyük dört neden” diyerek önemli mesajlar verdi:

1-BİLGİSİZLİK (Cehalet), eğitimsizlik,)

2-YOKSULLUK (Tembellik, üretmemek, )

3-YOLSUZLUK (Hırsızlık. Haksız kazanç-Rantiye, her çeşit ahlaksızlık)

4-İHTİLAF (Birbirimizin kuyusunu kazımak, ayrımcılık, ötekileştirme,) dir.

İŞTE CHP’NİN KURTULUŞ REÇETESİ!

Necati Yıdırım; “Akıl, Bilim ve Eğitim ile Toplumun çağdaş uygarlık seviyesini yakalaması

Partimizi iktidara götürecek olan yol, bilgidir, beraberliktir, birbirimizi sevmektir, sosyal politikalarımızı anlatmaktır. Üretmek ve eşitlikçi paylaşımdır. Bu anlayışa sahip olan parti üyelerimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacaktır.

Mücadelemiz bu anlayışı sağlayabilmektir. Bizim düşmanımız bilgisizlik, cehalettir, bunun çaresi ise AKIL, BİLİM ve EĞİTİM İLE TOPLUMUN ÇAĞDAŞ UYGARLIK SEVİYESİNİ YAKALAMASI, Avrupa Birliği standartlarım aşan, toplumun yaşlı genç eğitim, öğretim seviyesinin artırılması, sürekli beşikten mezara bilgi akışının sağlanmasıdır. Toplumu yönetmekte de referansımız akıl ve bilimdir.

Bizim düşmanımız yoksulluktur, yoksulluğu daha çok çalışarak, üreterek , tarım ve sanayide ki üretimi artırarak, bilişimle yeneceğiz.

Bizim düşmanımız AKP veya Tayyip Erdoğan değildir, biz ahkalsızlığa düşmanız, yolsuzluğa, arsızlığa düşmanız. Diktatörlüğe düşmanız, despotizme, din istismarına, tek adamlığa düşmanız. Demokrasiye aşığız. Ahlaksızlığa, yolsuzluğa, arsızlığa ve hırsızlığa düşmanız.

CHP GENÇLİĞİ İLE ÇIKIYORUZ!

Bunun karşısına CUMHURİYETİN FAZİLETLİ ve ERDEMLİ YETİŞMİŞ NESİLLERİYLE, CHP GENÇLİĞİ İLE ÇIKIYORUZ. Yolsuzluğu ortadan kaldıracak, hırsızlara arsızlara hesap soracak, Adaletin keskin kılıcı ile bu belayı bertaraf edeceğiz. Hiç kimse adaletten kaçamayacaktır.

Sonra ise ihtilaftan ne kasteddiğini anlatan Av. Necati Yıldırım, parti içinde tam bir beraberlikle, birbirimize saygı duyacak, birbirmizi daha çok sevecek bütünleşecek ve iktidara yürüyeceğimizi söyleyerek sözlerine şöyle devam etti; “ Doğu Karadenizin, Çamlıhemşin’in Çat yaylasında bir çeşme var, bu çeşmenin üzerinde şöyle yazar:

İÇ ÇEŞMEDEN SUYUNU

BIRAK KÖTÜ HUYUNU

SANMA BAŞKASINA KAZDIN

KENDİ KUYUNU.”

CHP olarak bizim siyasi başarımızın önünde İHTİLAFTAN başka engel yok. Politikalarımız doğru, çözümlerimiz gerçek ve hem kendimizi hem de dünyayı birlikte değiştirebilecek yeteneğe sahibiz. Temel değerlerimiz geçerli. Kötü huylarımız var. Sözlerine devam eden Yıldırım “Bilmemiz gereken eleştiri başkadır, düşmanca yerin dibine batırmak başka. Eleştiri önce her insanın kendinden başlamalıdır. Kendisini eleştiremeyenler başkasına bakmasınlar. Kişisel çıkarları için başkasına çamur atmak ne büyük gaflettir, ihanettir… Birliktelik, birbirimizi sevmek, aynı hedefe yürümek varken… Öne geçme yarışında birbirimize çelme atmak adetimiz olmuş.

Bu bizim partimize yakışmaz. Kendin için bir şey yap, kimseye kötü gözle bakma. O’da en az senin kadar iyi şeyleri hak ediyor düşüncesiyle tüm CHP li yoldaşilarımıza sesleniyorum. “Biz ipin bu tarafındayız ve ülkemizi yukarıya çekmeye çalışıyoruz. Birbirimizin eline vurmayacağız, hep birlikte asılacağız.

Ellerimiz yumruk gibi ipte olacak, zinhar yanımızdakinin kafasında olmayacak” diyerek önemli meajlar verdi. Temsil makamında olanlara karşı, kurumsal saygıyı koruyacağız. “Herkes kendi üzerine düşeni en iyi şekilde yapma gayreti içinde olmalıdır” diyerek sözlerine hız kesmeden devam eden Necati Yıldırım “İlçe Başkanı, Belediye Başkanı kendi görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yapmalıdırlar. Parti üyesi de, parti örgütünün temel taşı olduğu bilinciyle hareket edecek, parti çalışmalarına zaman ayıracak, çalışacak, görev ve sorumluluğunun bilincinde olacaktır.

Parti binasının, örgüt yapısının vazgeçilmez esas unsuru, parti üyesidir. CHP’nin sahibi ve en yetkili kişisi parti üyesidir. Daha çok okuyacak, öğrenecek ve her şeyi en iyi biz bileceğiz.

DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ!

Kendimizi sürekli geliştirecek, yetiştireceğiz. Ülkemizin Cumhuriyet aydınlanması hızlandırılacak ve bilgiyle yenilenme (Rönesans) süreci en kısa zamanda tamamlanacaktır.

Daha çok çalışacağız, yoksulluk bu ülkenin, halkımızın kaderi değildir. Kaynakların verimli kullanılmasının önündeki engelleri kaldırmak boynumuzun borcudur. Sosyal politikaları çoğaltacağız. Yolsuzluğun nasıl ortadan kaldırılacağını biliyoruz.

Sosyal güvencelerin yeterli ölçüde yaşama geçirilmesi ve gelecek kaygısının azaltılması bunun sağlam zeminini oluşturacaktır. Bu uygun zemin üzerine hakça, adil paylaşım sistemi kurulduğunda yolsuzluk belası bertaraf olacaktır” dedi.

Yıldırım sözlerini “partimizi iktidara götürecek olan yol, bilgidir, beraberliktir, birbirimizi sevmektir, sosyal politikalarımızı anlatmaktır. Üretmek ve eşitlikçi paylaşımdır. Bu anlayışa sahip olan parti üyelerimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacaktır” diyerek noktaladı.

NECATİ YILDIRIM

CHP İSTANBUL 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ÖNSEÇİM ADAYI

www.avnecatiyildirim.com

info@avnecatiyildirim.com

yildirimavukat@gmail.com

Cep: 0552 276 59 08