Son Dakika Haberler

Bakırköy Kadın Meclisi Atatürk’ü Şükran ve Minnetle Andı

Bakırköy Kadın Meclisi Atatürk’ü Şükran ve Minnetle Andı
Okunma : 177 views Yorum Yap

ataturk400_ATATÜRK’ÜN IŞIĞINDA İLERLİYORUZ
Bakırköy Kent Konseyi Kadın Meclisi Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, maddi varlığının aramızdan ayrılışının 75. yıl dönümde düzenlediği törenle andı. Yrd. Doç. Dr. Meltem Ünal Erzen’in ev sahipliğinde düzenlenen törene Atatürk’ü sevenler yoğun ilgi ve katılım gösterdi. Törene; Bakırköy Belediye Başkanı Ateş ÜNAL ERZEN, Atatürk Araştırmacısı, tarihçi yazar Sinan MEYDAN, CHP Bakırköy İlçe Başkanı Mehmet Sait YÜCEL, Bakırköy Belediye Meclis Üyeleri, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcıları ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katıldı. İstanbul Kültür Üniversitesi(İKÜ) Çoksesli Korosu ve Bakırköy Evrensel Müzik Topluluğu’nun; Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve marşlardan oluşan repertuvarları katılımcılara keyifli ve duygulu anlar yaşattı.
“Bakırköy Kent Konseyi Kadın Meclisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Şükran ve Minnetle Andı.”
ATATÜRK’ÜN IŞIĞINDA İLERLİYORUZ
Bakırköy Kent Konseyi Kadın MeclisiUlu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, maddi varlığının aramızdan ayrılışının 75. yıl dönümde düzenlediği törenle andı.
Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde 10 Kasım 2013 Pazar akşamı saat 18.00’da başlayan törenin açılış konuşmasını Bakırköy Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Meltem ÜNAL ERZEN yaptı. Meltem Ünal Erzen açılış konuşmasında, Atatürk’ün tüm Türk ulusunun ortak değeri olduğunu vurgulayarak; Atatürk’ün adını, silüetini, kurduğu Cumhuriyetin adını tabelalardan, devlet nişanından çıkartarak, Atatürk’ü Türk milletinin kalbinden, duygularından sökemezler, bugün bu salonu dolduran Bakırköylüler ve Türkiye’nin dört bir yanında Atatürk’ü yâd eden milyonlarca yurttaşımız bunun en büyük kanıtıdır, dedi.
Atatürk’ü sevenlerin yoğun ilgi ve katılım gösterdiği törene; Bakırköy Belediye Başkanı Ateş ÜNAL ERZEN, Atatürk Araştırmacısı, tarihçi yazar Sinan MEYDAN, CHP Bakırköy İlçe Başkanı Mehmet Sait YÜCEL, Bakırköy Belediye Meclis Üyeleri, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcıları ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katıldı.
ATATÜRK’ÜN YOLU AKLIN VE BİLİMİN YOLUDUR
Bakırköy Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin düzenlediği 10 Kasım Atatürk’ü anma töreni konuşmacılarından Atatürk Araştırmacısı, tarihçi yazar Sinan Meydan, konuklar tarafından uzun süre alkışlanan konuşmasında Atatürk’ün; siyasetten eğitime, tarımdan sanayiye kadar her alanda uyguladığı ya da projelendirdiği kendi tanımlamasıyla “akıllı projelerini” anlattı. Atatürk’ün çağının ötesinde bir lider olduğunu vurgulayan Meydan, Atatürk’ün yeni nesillere ve öğrencilere anlatılmamasından ve yanlış anlatılmasından şikayet etti.
İstanbul Kültür Üniversitesi(İKÜ) Çoksesli Korosu ve Bakırköy Evrensel Müzik Topluluğu’nun; Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve marşlardan oluşan repertuvarları katılımcılara keyifli ve duygulu anlar yaşattı. Bakırköy Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin düzenlediği 10 Kasım Atatürk’ü anma töreninde hep bir ağızdan Andımız ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi de okundu. Gece, Bakırköy Evrensel Müzik Topluluğu’nun Meltem ÜNAL ERZEN, Ateş ÜNAL ERZEN, Sinan MEYDAN ve Mehmet Sait YÜCEL’in eşlikleriyle seslendirdiği 10. Yıl Marşı ile son buldu.