Son Dakika Haberler

BALYOZ’CU TESLİM OLUYOR.. BYLOCK’CU KAÇIYOR

BALYOZ’CU TESLİM OLUYOR.. BYLOCK’CU KAÇIYOR
Okunma : 122 views Yorum Yap

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz’un 1. Yıl dönümüne hazırlanıyor, Ülkemiz büyük tehdit altında iken dönemin Kahraman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Demokrasi ve özgürlük mücadelesinde ülkemizi yara almadan kurtardı.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tüm organlarına sızmış olan FETÖ/PDY üyesi Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri büyük bir operasyonla teker teker ele geçiriliyor.

Hükümet ve Devletimiz Valilik, Emniyet, Kaymakamlık, Milli Eğitim ve tüm bürokrat kadrolara sızmış olan tüm FETÖ terör örgütü mensuplarını temizliyor.

 

Tarih 27 EYLÜL 2016 Salı :

AK Parti’nin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş,  “Türkiye genelinde Gaziantep’te dahil olmak üzere bir çok ilde FETÖ yanlısı, baylock kullanan, çocukları FETÖ okullarında okuyan, Asya Bank’ta 17-25 Aralık’tan sonra hesabı olanlarla ilgili başta AK Parti il, ilçe, il genel ve belediye meclis üyeleriyle ilgili araştırmanın son noktaya geldiğini ileri sürdü. Ataş, Gaziantep’te de hem belediye meclis üyeleri, hemde teşkilatlarda görev yapan FETÖ’cu olan tespit ettiklerini ve bunuda kamuoyuna önümüzdeki günlerde istifa ettirerek açıklayacakları iddia edildi”. 

Tarih 28 ARALIK 2016 Çarşamba:

AK Parti MYK toplantısında Yerel Yönetimler Başkanlığının faaliyetlerine ilişkin yaptığı sunumun detaylarını anlattı.

 

BÜTÜN MECLİS ÜYELERİNİ EĞİTİME ALDIK

Meclis üyelerine yönelik eğitimler hakkında bilgi veren Kaya, “Teknik ve siyasi konularda, halkla ilişkilerde nelere dikkat etmeleri gerektiği noktasında bütün meclis üyelerini eğitime aldık. Kasım ayından bu yana AK Parti’nin 3 bin 499 meclis üyesine eğitim verildi.”açıklamasında bulundu.

FETÖ ile mücadele kapsamında 58 belediye başkanı ve 608 belediye meclis üyesi hakkında işlem yapıldığını belirterek, “Belediye başkanlarından 7, meclis üyelerinden ise 27 isim ihraç edildi. Meclis üyelerinden 25’inin işlemleri sürüyor, 68’i ise takip aşamasında.” dedi.

ÜLKEDE KORKU DALGALARI ESİYOR

Tarih 30 ARALIK 2016:

Hava parçalı bulutlu, Türkiye genelinde soğuk iklim rüzgarları esiyor, Devlet büyük bir terör yapılanması ile karşı karşıya, Ülkede korku dalgaları esiyor, Hükümet FETÖ/PDY ( Fettulah Töerör Örgtü ve Paralel Devlet Yapılanması kapsamında kendi iç mihraklarını temizlemeye çalışıyor.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, “Ak Partili Belediyeler’de FETÖ’de 34 ihracın olduğunu söyledi. Erol Kaya AK Partili 58 belediye başkanı ve 608 belediye meclis üyesi hakkında işlem yapıldığını, belediye başkanlarından 7, meclis üyelerinden ise 27 olmak üzere toplam 34 kişinin ihraç edildiğini söyledi”.

Parti bünyesinde yapılan çalışma sonucu, 600 belediye meclis üyesi hakkındaki inceleme derinleştirildi.

Bu 600 üyenin yaklaşık yarısının, bir dönem Bank Asya’da hesap açtırmak, çocuklarının cemaat okul, dershane ya da yurtlarına kayıtlı olması, gazete aboneliği vb ilişkilere sahip olduğu ancak daha sonra – özellikle de 17/25 Aralık’ın ardından – Gülen Cemaati ile bağlarını kopardıkları tespit edildi. 

AYDIN‘da yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Aydın Eczacılar Odası eski Başkanı ve AK Partili Efeler Belediye Meclis Üyesi Salih Kozalı tutuklandı.

ISPARTA‘nın Yalvaç İlçe Belediyesi’nin bağımsız meclis üyesi Nuh Murat Sarıoğlu, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandı.

ISPARTA İl Genel Meclisi Üyesi AK Parti’li Mustafa Hakan Y, FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklandı.

NAZİLLİ Belediyesi başkan vekilliği yapan Aydın BŞB’nin Meclis Üyesi Ziya Aksüt Fetö/PDY soruşturma kapsamında tutuklandı

ADANA Büyükşehir Belediyesi 2 AK parti  Meclis Üyesi FETÖ soruşturmaları kapsamında göz altına alındı…SABUNCU ailesinden Ahmet Sabuncu ve BOZKURTLAR ailesinden Ahmet Bozkurt FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

MANİSA‘nın Akhisar Belediyesi’nin MHP’li meclis üyesi olan, aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclisinde de yer alan Feza Yavuzkasap, FETÖ operasyonunda gözaltına alındı.

Ak Parti Tuzla Belediyesi Mehmet Al Gözaltında.

Başkentin siyaset kulislerindeki tevatür bu şekilde olsa da, Ak Partili yetkililer, ki aralarında bakanlar da var, erken yerel seçimin gündemlerinde olmadığını söylüyorlar. En azından bugün itibariyle…
300 belediye meclis üyesi mercek altında…

Tarih 14 HAZİRAN 2017 Çarşamba :

“Örgütün avukat yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz tarafından operasyon için bir kez daha düğmeye basıldı. Örgütün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock kullanan İstanbul Barosu’na kayıtlı 189 avukat belirlendi. Bu avukatlara yönelik sabah 05.00 sularında İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon başlatıldı”.


Tarih 17 HAZİRAN  2017 Cumartesi:

Sarıyer Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi Av. Abdullah Akşahin Bylock kullanan avukatlar listesinde olduğu için aranıyor.

Tarih 3 TEMMUZ 2017 Pazartesi :

Sarıyer Belediyesi Meclisi Temmuz ayı 1.oturumu AKP Grup Söcüsü Meclis Üyesi Hamza Hicran Çelikyay, Meclis Üyesi Av. Abdullah Akşahin’i Parti olarak İhraç istemi ile disiplin kuruluna sevk ettiklerini açıkladı.

Meclis oturumu katılım yoklamasında AKP Grup Sözcüsü Hamza Hicran Çelikyay,  Av. Abdulah Akşahin için Sarıyer Belediyesi ( CHP) Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun’a sözlü önerge vererek “meclise katılamayan meclis üyelerinin izinli sayılmasında red oyu vermenizi istiyorum” dedi.

CHP Grubu Kabul, AKP Grubu Red verdi.

Türkiye genelinde FETÖ/PDY örgütü üyesi olarak aranan AK parti Meclis Üyesi Av. Abdullah Akşahin CHP Oyları ile izinli sayıldı.

TARİH 3 TEMMUZ 2017

Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel “ 15 Temmuz’u 16’ya bağlayan gece saat 00.26’da tüm şehirlerde sala okunacak, Bu salalarla beraber tüm halkımız yeniden sokağa inmiş olacak”.

 

TARİH 6 TEMMUZ 2017 PARŞEMBE : BUGÜN…

KAÇIYOR…

AK Parti meclis üyesi Av. Abdullah Akşahin Türkiye Genelinde halen aranmakta.

FETÖ HÜCRE YAPILANMASI VE ÖRGÜTLENME ŞEKLİ

Fetö terör örgütünün örgütlenme modeli Savcı İddianamesinde, “Hizbullah terör örgütü örnek seçilerek geliştirilmiş bir modeldir. Hiç bir hücre diğer bir hücreden haberdar değildir. Bu örgütlenme modelinin geliştirilmesinin sebebi, bir hücre açığa çıksa bile diğer hücrelerin faaliyetine devam ederek deşifre olmamalarını temin etmek içindir” denmektedir.

AV. ABDULLAH AKŞAHİN’İN HÜCRESİNDE KİMLER VAR

FETÖ/PDY örgüt üyesi Bylock’cu Av.Abdullah Akşahin’in FETÖ/BYLOCK Sarıyer hücresinde kimler var. FETÖ hücre yapılanması, savcının iddianamesine göre hücre yapılanması tek kişilik olmadığı yetkililerce tespit edilmiş durumda. AK Parti Sarıyer Meclisinde Av. Abdullah Akşahin’in hücre arkadaşı var mı ?


TARİH ŞUBAT 2011 : BALYOZ DAVASI

YURD DIŞINDAN GELİP TESLİM OLDULAR

Tuğgeneral Hakan Akkoç, 55. Mknz. P. Tug. Komutanı (Kırklareli) iken kriterleri uyduğu için, NATO’nun talebi üzerine 2 yıl önce Cumhurbaşkanı, Başbakan ve MSB imzalı üçlü kararnameyle Uluslararası Askeri Karargah (IMS) Lojistik ve Kaynaklar Başkan Yardımcılığı’na atandı. Belçika’da, NATO şemasındaki üç savunma direktöründen biri olarak kordiplomatik görev yapan Akkoç’un ismi, Balyoz davası belgelerinin ünlü EK-A listesinde çıktı. Balyoz şüphelisi, 40’ı muvazzaf general ve amiral 102 subay hakkında çıkarılan yakalama emri üzerine 2011 Şubat ayında Türkiye’ye ifade vermeye geldi. 

 

Sarıyer Times