Son Dakika Haberler

Barzani uyardı" Saldırırız"

Barzani uyardı" Saldırırız"
Okunma : 102 views Yorum Yap

Barzani Barzani uyardı. Terör nerede olursa saldırırız dedi. Rojovada şiddetli çatışmaların yaşanmasından dolayı açıklama yapan Barzani, 7 kişinin ölümü ve 60 kişinin yaralanması dolayısı ile uyarıda bulundu.
Rojovada ırak-Şam islam devleti saldırılarına devam ediyor..
Mesut Barzani, 29 Eylül’de Hewler’de düzenlenen saldırı ardından “Teröristler Suriye’de de olsa saldırırız” dedi.
Fransız Haber Ajansı’na (AFP) konuşan Barzani, Hewler’deki saldırının Asayiş Güçlerinin Merkezi’ni hedef aldığını hatırlattı. 7 kişinin öldüğü, 60 kişinin de yaralandığı saldırının tek olmadığını, başka saldırganların da harekete geçmeden önce tutuklandığını belirtti.
El Kaide bağlantılı Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) üstlendiği saldırıyla ilgili haberde AFP, Rojava’da şiddetli çatışmaların yaşandığını ifade etti. Kürtlerin saldırılar karşısında genel bir seferberliğe geçtiğini de yazan AFP, “Böylece birçok bölgeden cihatçıları Kürt savaşçılar uzaklaştırdı” şeklinde bir yorumda da bulundu.
Yine, Suriye rejimine karşı ayaklanmanın başladığı Mart 2011’den bu yana Kürtlerin çelişkilerden uzak durduğu yorumunu da yapan ajans, “Kürtlerin hedefi, kendi bölgelerinde kontrolü sağlamak” diye yazdı.