Son Dakika Haberler

BAŞKAN GENÇ’TEN DİNİ ÖNDERLERE ZİYARET

BAŞKAN GENÇ’TEN DİNİ ÖNDERLERE ZİYARET
Okunma : 27 views Yorum Yap

Üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili dolayısıyla dini önderleri ziyaret eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Regaip Kandili nedeniyle gerçekleştirdiğimiz bu ziyaret kardeşliğin ve hoşgörünün bir örneği” dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili nedeniyle dini önderlerle bir araya geldi. Güne, Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nu ziyaret ederek başlayan Başkan Genç, ardından Türkiye Ermeni Katolik Başepiskopos Levon Zekiyan, Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili Aram Ateşyan ve Fener Rum Patriği Bartholomeos’u ziyaret etti. Dini önderlere Sarıyer’i anlatan heykeli hediye eden Başkan Şükrü Genç, Fener Rum Patrikane Kilisesi’nde dilek diledi.

FARKLILIKLAR KÜLTÜREL ZENGİNLİĞİN GÖSTERGESİDİR

Farklı dinlere mensup vatandaşların yaşadığı dinler arasında köprü kurduğu gerçeğine değinen Başkan Şükrü Genç, “Sarıyer farklı kültürlerin bir arada huzur içinde ve kardeşçe yaşadığı bir ilçe. Farklılıklar hiçbir zaman ötekileştirmenin ve ayrıştırmanın sebebi değil, aksine kültürel zenginliğin göstergesidir. Biz de bugüne kadar hiç kimseyi ayrıştırmadan ve ötekileştirmeden hizmetlerimizi yerine getirdik. Bundan sonra da böyle yapacağız. Regaip Kandili nedeniyle gerçekleştirdiğimiz bu ziyaret kardeşliğin ve hoşgörünün bir örneği. İslam âlemi için büyük önemi olan bugünde önce Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nu ziyaret ettik. Şimdi de onun dostluk mesajlarını Ermeni ve Rum liderlere götürüyoruz” dedi.