Son Dakika Haberler

Başkan Şükrü Genç Rize Felaketini Yerinde İnceledi

Başkan Şükrü Genç Rize Felaketini Yerinde İnceledi
Okunma : 630 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Rize’de yaşanan sel felaketi nedeniyle etkilenen bölgeye ziyaret  gerçekleştirdi. İncelemelerde bulunmak üzere CHP ve İBB heyeti ile çevrede araştırma yaptılar.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Çayeli İlçe Başkanı Vezir Kadıoğlu, İBB Başkan Danışmanı Baki Aydöner, İBB Mahalli İdareler Koordinatörü Bülent Akköse ve İBB Avrupa 1. Bölge Kanal İşletme Şube Müdürü Mahmut Akgün ile birlikte Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi’yi makamında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular, Ardından bölgedeki afetzedeleri ziyaret edip yaralarını sarmak için harekete geçtiler.

Yaşanan elim afete karşı yaptığımız durum değerlendirmesinde en büyük hatanın dere kenarlarında yapılanmalara müsaade edilmesinden kaynaklı olduğu görülüyor. Bölgedeki tüm menfezleri İBB’den gelen ekipler açıyor. Bu felaketler bu coğrafyada hep var ve olacak ancak biz alacağımız önlemlerle bunları en aza indirmeliyiz. Tespitini yapıp neler gerektiyse acil ve kalıcı şekilde olması için önlemler almak zorundayız. Bu işin siyaseti, partisi yoktur.