Son Dakika Haberler

Belediyeyi Ele Geçirmek İçin Silahlı Adamları Kullandılar

Belediyeyi Ele Geçirmek İçin Silahlı Adamları Kullandılar
Okunma : 30 views Yorum Yap

Aykan_Erdemir_Gemlik_kursunlamaCHP Bursa Millet Vekili Aykan Erdemir Gemlik’te Belediye başkan vekilliği seçimleri sonrası yaşanan olaylarda silahlar konuşmuştu. Her türlü tehdit’in yaşandığı seçimler yüzünden çıkan olaylar sürmektedir.

Belediye meclisinden transferler neticesinde olaylar durmak bilmiyor. Araçlar kurşunlanıyor.
AKP’nin Gemlik’te “Sahilde boğulan üç kişinin sorumlusu sensin” denilerek görevden alınan CHP’li Mehmet Fatih Güler’in başında bulunduğu belediyeyi ele geçirmek için rüşvet verildiği, satın alınan CHP’linin vazgeçmesini önlemek için peşine silahlı adam takıldığı iddia edildi.
or
Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde satın alma, rüşvet, tezgah, intikam gibi inanılmaz olayların yer aldığı iddiaları CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir gündeme getirdi. Gemlik’te oy AKP’li Belediye Başkanvekilinin makam aracının 26 Nisan günü erken saatlerde belediye otoparkında kurşunlandığını anımsatan Erdemir, hatırlatarak, “AKP’nin iki yıldır Gemlik’te yürüttüğü kirli siyaset, bütün pis ilişki ve bağlantılarıyla ortalığa saçılmıştır” dedi.
Yılmaz’ın makamı ve meşruiyetinin ilk günden beri tartışma konusu olduğunu, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimleri 17 bin 128 oyla ve oyların yüzde 32,2’sini alan CHP’li aday Mehmet Fatih Güler’in seçimi kazandığını anlatan Erdemir, İçişleri Bakanlığı’nın Güler’i 11 Mart 2011 tarihinde hukuksuz şekilde görevden aldığını belirtti.
Erdemir, şu bilgileri verdi:

“AKP bu grevden alma sonrasında 17 Mart 2011 ve 19 Ocak 2012 tarihinde iki kere yapılan belediye başkan vekilliği seçimlerini, ilkinde bir CHP’li ve MHP’li, ikinci seçimdeyse bir CHP’li belediye meclis üyesini transfer edilmesi sonucu kazanmış ve bu göreve Yılmaz getirilmişti. Seçimi AKP’li adayın bir oyla kazanmasını sağlayan ve bu ihanetini haftalarca saklayarak CHP’li tüm belediye meclis üyesi arkadaşlarını zan altında bırakan kişi Bülent Dalkılıç’tı. Bugün kendisi Bursa kamuoyunda ‘Brütüs’ adıyla anılan ve toplum içinde çıkamayan bir zavallı konumuna düşmüştür. 17 Mart’taki seçimde AKP’li adaya oy veren diğer Brütüs ise MHP Gemlik eski ilçe başkanlarından Mehmet Çelik’ti.”

Yılmaz’ın makam aracına sıkılan kurşunun Gemlik siyasetinde lağımı patlattığını belirten Erdemir, “AKP’nin iki yıldır Gemlik’te yürüttüğü kirli siyaset, bütün pis ilişki ve bağlantılarıyla ortalığa saçılmıştır” dedi ve şunları söyledi:
“Kurşunlamanın şüphelisi olarak göz altına alınan A.C.’nin yakın çevresine anlattığı iddia edilen bilgilere göre saldırının asıl sebebi kirli pazarlıklardır. Geçen yıl yapılan Meclisteki seçimden birkaç gün önce Mehmet Çelik ve Refik Yılmaz, Bülent Dalkılıç ile irtibata geçiyor, Bülent Dalkılıç için 150 bin lira karşılığı anlaşma sağlanıyor. Bülent Dalkılıç’ı korusun, kollasın, takip etsin diye birkaç kişiye de görev veriyorlar. Şimdi tutuklanan A.C, bu iş için görev verilenlerden birinin Yüksel Çetin, birinin de kendisi olduğunu söylüyor. Koruma işinde kullanmak için 8 bin liraya silah alıyorlar. Sonuçta Refik Yılmaz, Bülent Dalkılıç sayesinde seçimi kazanıyor. Bu arada silahı verdiği arkadaşı Yüksel Çetin vefat ediyor. A.C., hiç değilse silah masrafı olan 8 bin lirayı Refik Yılmaz ve Mehmet Çelik’ten istiyor. Çünkü seçimin kazanılmasında kendisinin de katkısı olduğunu düşünüyor. A.C.’yi aylarca oyalıyorlar. Neticede iş aracın kurşunlanmasına kadar varıyor.” 
Erdemir, Gemlik’teki kirli ilişkiler ve yolsuzluklar tüm boyutlarıyla ve sorumlularıyla ortaya çıkarılıncaya dek konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.