Son Dakika Haberler

BERGAMA BELEDİYE BAŞKANI GÖNENÇ ADAY OLMAYACAĞINI AÇIKLADI

BERGAMA BELEDİYE BAŞKANI GÖNENÇ ADAY OLMAYACAĞINI AÇIKLADI
Okunma : 32 views Yorum Yap

BERGAMA BELEDİYE BAŞKANI GÖNENÇ ADAY OLMAYACAĞINI AÇIKLADI

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, yaklaşan yerel seçimlere ilişkin Bergama CHP İlçe Binası’nda basın açıklaması yaptı. Gönenç açıklamasında tekrar aday olmayacağını açıkladı, adının büyükşehir belediye başkanlığı ile ilgili anılmasına yanıt verdi.

Gönenç açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bununla ilgili kararımı bir yıl önce vermiştim. Bu kararımı il ve ilçe başkanımızla, büyükşehir belediye başkanımızla ve parti genel merkezimizle paylaştım. Yerel seçimlerde aday adayı olmayacağım. Belediye başkanlığı heyecanla ve aşkla yapılacak bir iş. Belediye başkanlığı için 10 yıl ideal bir süre. Bu parti bir kez daha söylüyorum kendi dinamikleri içerisinden 2019’daki yerel seçimleri kazanacak ve yeni bir adayı çıkaracak güçtedir. Bu saatten sonra da benim ve belediye meclis üyelerimizin en büyük çabası da bizden sonra bu görevi yine Cumhuriyet Halk Partili başka bir belediye başkanına devretmek olacaktır. Belki de kendi seçimimizden daha büyük bir sorumlulukla, daha büyük bir çabayla bizde buna katkı yapmak durumundayız.

Bu tüm parti örgütü için de geçerli. Ülke olarak zor ve sıkıntılı süreçlerden geçiyoruz. Dolayısıyla bu dönemde aday adayları üzerinde ayrışma, birilerini desteklerken birilerini aşağıya çekme, mevcut belediye başkanını eleştirerek bir yerlere gelmek değil parti olarak bir ve bütün hareket ederek buradaki seçimleri kazanabiliriz. Bunu beceremezsek aday kim olursa olsun kazanmamız çok zor. Herhangi bir seçim kaygısı ile kazanmama ihtimalini ön görerek adaylıktan vazgeçmiş değilim. Böyle bir lüksüm de yok zaten. Tam tersine 2019 seçimlerinde parti içerisindeki birlik ve dayanışmayı koruduğumuz müddetçe başarının da geleceğini düşünüyorum. Bu çok onurlu bir görev. Birçok kişinin hayatı boyunca uğraştığı ama ne yazık ki hedefe ulaşamadığı mücadele bu. Ben bu mücadele de 10 yıl belediye başkanlığı gibi onurlu bir görevi yaptım. Bu fırsatı Bergama adına en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştım. Memlekete hizmet etmek için illa ki belediye başkanı olmamıza gerek yok. Elimden geldiğince partim ve Bergama için başka platformlarda da elimden geleni yapacağım. Umuyor ve diliyorum ki 2019 yerel seçimlerinden sonra bugün buradaki kalabalık burada değil Cumhuriyet Meydanı’nda olacak.”