Son Dakika Haberler

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ’NDEN 100. YIL YÜRÜYÜŞÜ!

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ’NDEN 100. YIL YÜRÜYÜŞÜ!
Okunma : 104 views Yorum Yap

Beşiktaş Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı konser programı ve 100. yıl yürüyüşü ile kutladı. 7’den 70’e herkesi bir araya getiren kutlamalarda tüm vatandaşlar tek yürek oldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılı Beşiktaş’ta düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Sabah saatlerinde resmi törenle başlayan kutlamalar daha sonra Sanatçılar Parkı’nda düzenlenen Aylin Aslim ve Reed, konseriyle devam etti. Akşam saat 18.00’de ise tüm Beşiktaş Balmumcu’da buluşarak Beşiktaş İskele’ye 100. Yıl yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve eşi Derya Akpolat’ın yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşu ve binlerce vatandaş katıldı. Gencinden yaşlısına herkes ellerinde bayraklar, dillerinde marşlarla Ata’yı andı.

YENİ BİR BAŞLANGIÇ ANCAK GENÇLERLE MÜMKÜNDÜR

Yürüyüşün ardından Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat Beşiktaş Sahil’de binlere hitap etti. Başkan Akpolat; ‘’100 yıl önce bugün Mustafa Kemal, Ulu Önderimiz Kurtuluş Savaşını başlattı. 16 Mayıs’ta Beşiktaş’tan bir istimbota bindi ve ardından Bandırma Vapuru’na binerek Samsun’a doğru yola çıktı. Biz Beşiktaş’ta yaşayanların bu sorumlulukla hareket etmesi gerekiyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bu bayramı Mustafa Kemal gençliğe hediye etmiştir. Çünkü yeni bir başlangıç ancak gençlerle mümkündür bunun çok iyi farkındadır. Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum’’ dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın konuşması sonrası 7’den 70’e herkes saatler 19.19’u gösterdiğinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Beşiktaş’ta da Ata’nın en sevdiği halk oyunlarından olan Atabar’ını oynadı.