Son Dakika Haberler

Beşiktaş JK “Şevket Belgin Spor Salonu” ve “Amatör Şubeler” Hizmete Açıldı

Beşiktaş JK “Şevket Belgin Spor Salonu”  ve “Amatör Şubeler” Hizmete Açıldı
Okunma : 138 views Yorum Yap

imageBJK Süleyman Seba Spor Salonu Tesisi’nde yapımı tamamlanan Şevket Belgin Spor Salonu ve Amatör Şubeler, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, Yönetim Kurulu üyeleri, Divan Kurulu Üyeleri, Şevket Belgin’in oğlu Şahin Karacan ve Beşiktaşlı sporcuların katılımıyla hizmete açıldı.

Yaşamı boyunca kendisini Beşiktaş’a adayan ve vefatından sonra da Beşiktaş’a bağlılığını mirasını kulübe bağışlayarak gösteren, Beşiktaş JK’da Onursal Başkan Süleyman Seba döneminde yöneticilik yapan eski kaleci Şevket Belgin’in anısına yapılan 150 kişilik spor salonu; Engelli Basketbol Takımı, Hentbol ve Hentbol Alt Yapı, Voleybol Alt Yapı, Basketbol Alt Yapı antrenman ve müsabakalarına ev sahipliği yapacak. Basketbol, voleybol ve hentbol maçlarının yanı sıra salon sporlarının da yapılacağı sahada, seyirciler için tribünde bulunuyor.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, BJK Şevket Belgin Spor Salonu’nun yapımında emeği geçen Suat Orman’a ve Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz de Şevket Belgin’in oğlu Şahin Karacan’a günün anısına plaket takdim etti.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman; “Açılışını yaptığımız spor salonumuza Onursal Başkanımız Süleyman Seba döneminde yöneticilik yapan eski kalecimiz Şevket Belgin’in ismini vermekten büyük gurur duyuyoruz. Şevket Belgin, yaşamı boyunca Beşiktaş’a olan gönül bağlılığını vefatından sonra da mirasını kulübümüze bağışlayarak, Beşiktaş sevgisini bizlere gösteren çok değerli bir büyüğümüzdür. Kendisini sadece bugün değil her zaman şükranla, minnetle anacağız. Bu salonu Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne kazandırırken tek amacımız vardı, o da spora ve sporcularımıza hizmet vermek. Önceliğimiz ise gençliğimizin sağlıklı bir yaşam içinde başarılı bir hayata hazırlanması. Böyle bir salonda, gençlere spor yapma imkanı sağladığımız için çok mutluyum. Beşiktaş ailesi olarak Türk sporuna ve sporcularına destek vermeye her zaman devam edeceğiz. Şevket Belgin Spor Salonu’nun açılmasında emeği geçen, desteklerini esirgemeyen herkese ve özellikle bugün burada bizleri babası adına yalnız bırakmayan Şahin Karacan’a da çok teşekkür ediyorum” dedi.