Son Dakika Haberler

Bilge Karaduman Ve İbrahim Balcı Kitaplarını İmzaladılar

Bilge Karaduman Ve İbrahim Balcı Kitaplarını İmzaladılar
Okunma : 169 views Yorum Yap

1743691_719050228139443_211090886_nSarıyer Vehbi Koç Vakfı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde öğrencilerin davetlisi olarak konferans veren ve kitaplarını imzalayan Sarıyerli yazarlardan Bilge Karaduman “Yasak Sevdalar” Kitabını İbrahim Balcı ise Son Romanı “Azatlı’yı imzaladı.

BÜTÜN SEVDALARA SAYGILARIMLA‏

 ” Kompartımanda tren raylarından gelen ahenkli tıkırtıdan başka ses duyulmuyordu. Hava kararmaya yüz tutmuş, pencereden dışarısı görünmez olmuştu.

         Tren camında şimdi sadece kendi yüzünü görüyor, nasıl değiştiğine şaşırıyordu. Yaşlanmıştı sanki. Acıların her biri çizgi olup oturmuştu yüzüne. Onu çocuk yaşta olgunlaştıran olayların hiç birinde suçu yoktu. Üstelik bunları hak edecek birşey de yapmamıştı.

         Aslında şimdi düşünüyordu da geleceğini şekillendirecek olaylar yaşanırken onun hiç haberi olmamış, çocuk yaşından olsa gerek kaderinin daha o zaman çizildiğini fark etmemişti bile.”

         ”YASAK SEVDALAR” işte böyle bir kadının hikayesidir. Bir kadın ki hayatı ilmik ilmik acılarla dokunmuş, küçük omuzlarına taşıyamayacağı kadar yük yüklenmiş…

          Bir kadın ki küçük bedeninden beklenmedik bir azim ve gayretle boyundan büyük yükleri taşımış…

          Bir kadın ki en zor günlerinde bile daima başını dik tutmuş, yenilmemiş, yıkılmamış, eğilip bükülmemiş, onurundan asla taviz vermemiş…

          İşte kalemimin ucundan damla damla satırlara dökülen bu kitap böyle bir yaşam öyküsüdür. Sevinçliyim. Sevincim yüreğime sığmıyor. Bir annenin bebeğini ilk kucakladığı andaki gibi mutluyum.

          Yıllardır biriktirdiğim insan hikayelerinden damıtılmış olayları dağarcığımda biriktirip yüreğimden süzerek kağıda döktüm. Tüm anlatılanlar çevremizde yaşayan herkesin başından geçmiş ya da geçebilecek olan olaylardır. Bütün temennim bende uyandırdığı heyecanı sizlere de yaşatabilmek.

          Kitabı bitirip kapattığınızda bir dönem insanları hakkında bir izlenim edinebilir, yer yer duygu ve düşüncelerine ortak olabilirseniz ne mutlu bana.

           Ben sevdalara da, hiç pişmanlık duymadan yaşanmış “YASAK SEVDALARA” da saygılarımı sunarım.

          Şimdi yepyeni bir yılın başlangıcında bir kitapla yüreklerinize dokunabilir, sevginizi ve takdirinizi kazanabilirsem benim de ödülüm bu olacak.

           Yasak bile olsa sevdalarına sahip çıkan herkese mutlu yıllar.

Yazar Bilge Karaduman

1779337_719050394806093_742642791_n