Son Dakika Haberler

BİR BÜYÜK YARIŞ BİR BÜYÜK BAŞARI…İbrahim Balcı

BİR BÜYÜK YARIŞ BİR BÜYÜK BAŞARI…İbrahim Balcı
Okunma : 119 views Yorum Yap

yenimahallesporBu büyük başarının ismi Yenimahalle’dir. Yani Sarıyer Yenimahalle… Sarıyer’in sahil şeridi mahallelerinden biri. Hemen hemen düz alanı hiç yok. Denizden caddeye adım attığında yukarlara doğru tırmanmaya başlarsın. Düz alanda ise sahil boyu yılların ağırlığını sırtında taşıyan yalılar var… Ne isimler, ne şöhretler gelip geçti bu yalılardan. Üst kısımlar ise dik ve yamaç, ahşap evlerle kaplıydı. Adım atılacak, seksek oynayacak düzlüğü bile yoktu. Pazarbaşı’nda avuç içi kadar bir arsa, o da apartmanla yok edildi. İşte böyle bir mahalleden çok yetenekli futbolcular yetişti. Eskilere gidildiğinde Yorgo Civelek, Ananiya Civelek, Niyazi Köseoğlu, Afif, Adnan Çevik, Fetekoz Recep… Günümüze doğru gelirken Ayhan Çınar, Şener Çınar, Eyüp Odabaşı, Tabanca Yusuf, Kel Yakup (Kaptan) ve Arif Odabaşı sıralanırlar boy boy… Elbette ki dahası da vardır ama akla gelen şimdilik bunlar… Yöneticileri vardır ağırlık çeken. Karınca misali durup dinlenmeden çalışanların ördüğü ağlara takılır sorunlar ve halledilir. Selim Çınar unutulmayan Başkanlardandır. keza Abdullah Denizer, Eyüp Odabaşı, Ahmet Derviş Çetin, Mehmet Salih Aslan ve diğerleri…Canko Erdoğan ve Şükrü Denizeri’de unutulmaz.. Ama, illaki Arif Odabaşı…

ariodabsiBir kaç yıl büyükler dalında maçlara katılmayarak efor depolayan Yenimahalle nihayet Arif Odabaşı ile lige “BAŞLIYORUZ” dedi ve en alt kümeden lig mücadelesine başladılar. Başkan Arif Odabaşı ve arkadaşları… Tıkımın başında futbola ve başarıya aç bir genç teknik adam Bülent Akatay… Tarayıp durdular mahalleleri ve kıt imkanlarla kurdukları takımla başladılar lig maçlarına… İlk sezon İstanbul Amatör 2. Küme Grup Şampiyonu oldular ve küme yükseldiler. Doymadılar, başarılarını devam ettirdiler ve ikinci sezonda İst. I. Amatör Küme Grup Şampiyonu oldular bu kez de Süper lige tırmandılar… Başarı başarıyı getirir derler ya aynen öyle oldu. 2013/2014 sezonunda lig savaşına Bülent Akatay ile başladılar. Üç yıllık beraberliğin verdiği bir dizi küçük sorunlar bir araya gelince kopma oldu ve yollar ayrıldı böylece… Yenilgisizdi Yenimahalle, yeni teknik adam Sarıyer’in eski dev isimlerinden Fantom Ahmet’ti… O da korkusuz bir yürekle işe başladı. Talihsiz bir kaç kötü sonuçtan sonra arka arkaya geldi puan kalıpları… Ne oldu? Ne oluyor derken ara transfer sıkıştı araya…Başkan Arif Odabaşı yine koşturmaya başladı ve arka arkaya transfer bombalarını patlatarak takımı güçlendirdi. Eriyen 11 puana rağmen yıkılmadı Yenimahalle… Rakipleri İFA ve İstanbulspor ile korkunç bir mücadeleye girişti… Bu mücadelelerden başarılı çıktı ve son maçını bu gün Bağlarbaşı ile yaptı. Yenmesi halinde en azından grup ikincisi olarak Play-Of maçlarına yükselecekti. İFA galip gelince maçları lider olarak tamamladı. Yenimahalle ise coşkulu bir kalabalık önünde Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadında Bağlarbaşı Spor kulübünü misafir etti ve ilk devreyi 1-0 mağlup bitirdiği maçı Sefer’in biri penaltıdan iki golü ile devirerek amacına ulaştı… Sarıyer YZÖ Stadı mükemmel bir gün yaşadı. Kalabalık bir sporseverin izlediği maçı Sarıyer Kaymakamı Sayın Ömer Karaman, İASKF Başkanı Ali Düşmez, Yemen Ekşioğlu, Şems Çakıroğlu, Sarıyer Bel. Meclis Üyesi va Sarıyer S. K. yöneticisi Gökhan Zeybek, Sarıyer Bel. Bşk. Yrd. Recep Yel, İlçe Spor Müdürü Namık Şişman, Sarıyer Spor Kulübü yöneticisi Av. Hüseyin Kızıltuğ, MHP İlçe Başkanı Erdal Çoban, tanımadığım bir kısım zevat… Yenimahalle bu büyük başarıyı elde ederken gözlerim Sarıyer Spor Kulübümüzün teknik elemanlarını arada ama nafile… Nerede Teknik Direktör Beyhan Çalışkan ve yardımcıları! Hiç birisi yoktu. Çünkü kamptalardı. Yetkililer bir günlüğüne gelip tekrar kampa dönemezler miydi… Bağlarbaşı’nın sağaçığını (7) benim görmem ve önermem ne işe yarar… Yenimahalle’nin tecrübe deposu iki ası Sefer ve Arda, yeni transfer edilen santrahafı seyretselerdi olmaz mıydı?

Yenimahalle Spor Kulübümüzün bu büyük başarısını yürekten kutluyorum. Tabii ki “En büyük başkan bizim başkan; Tebrikler Arif Odabaşı” diyorum. Ama unutmasın bu büyük başarıyı yaratan Büyükliman Spordur (!!!!).

taraftarYenimahalle S.K. nünü başta Başkanı Arif Odabaşı ve yönetici arkadaşları ile, yönetim içinden ve dışından karınca kararınca destek olanları, teknik direktör olarak görev yapan Bülent Akatay ve bilahare aynı görevi üstlenen Fantom Ahmet’i (Yılmaz), yılmadan, bıkmadan, kızmadan ve darılmadan müthiş mücadele eden futbolcuları, takımın peşinden koşan cefakar seyircileri yürekten kutluyorum. Ama bu zaferi, Yenimahalleli dostlar ne dese desin Eyüp Odabaşı’ya armağan ediyorum. Telkinleri ve yönlendirmeleri doğrultusunda yapılan işlerin, bir nehir misali belli yere akıtılabilmesi yine de bu kurt yöneticinin sayesinde oldu bunu biliyorum.

TEBRİKLER, TEBRİKLER, TEBRİKLER…