Son Dakika Haberler

Bir Cumhuriyet Kadını “Necla Kahvecioğlu’nu” Onurla Uğurladık

Bir Cumhuriyet Kadını  “Necla Kahvecioğlu’nu”  Onurla Uğurladık
Okunma : 94 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ‘in kayınvalidesinin Necla Kahvecioğlu’nun cenazesi Sarıyer Merkez Camii’nde ikindi namazına müteakip namazı kılınarak Zekeriyaköy mezarlığını defnedildi.

Cenaze namazında Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Adalet Yürüyüşü’nü gerçekleştiren ve 21. Gündür yanında bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’de katıldı ve tekrar yürüyüşün dinlenme noktasına geri döndü.

CHP İl Başkanı Cemal Canpolat ve İl Yöneti kurulu üyeleri, CHP İBB Meclisi Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever, Şişli İBB Meclis üyesi Bayram Özata, Eski CHP Millet Vekili Mehmet Sevigen, SarıyerEmniyet Müdürü Ercan Çamırcı Eski İlçe Başkanı Dr. Cengiz Alp ve Eşi, Eski İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu, İzzet Bayraktar, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Sevgi Atalay, İsmail Erdem, Mustafa Tok, CHP Sarıyer Eski ve Yeni Meclis Üyeleri, Sarıyer İlçesi Muhtarları, AKP İlçe Başkanı Salih Bayraktar, AKP meclis Üyeleri Nurettin Çelik, Selçuk Bozkır, Abdullah Günaylı, MHP Sarıyer ilçe Başkanı Ünsal Bilgiç, Sarıyer Spor Kulübü Başkanıları Saffet Akkoyun, Hayati Kaptanoğlu, İbrahim Balcı, Beşiktaş Spor Kulübü Divan Kurulu Üyesi Affan Keçeci iştirak ettiler,

Adalet Yürüyüşünün 21. Günün de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’a 5o km kala Cenazeye katılamayacağını bildirmesi, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun katılamayıp çelenk göndermesi dikkat çeken unsurlardı.

Siyasilerin Cenaze kulislerinde bugün Sarıyer merkez camii’n de ana konu güncel yaşananlar olduğundan Dünyanın en büyük eylemi olan “Adalet Yürüyüşü” ve yürüyüşe katılanlar oldu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç. Uzun zaman sonra ilk defa Sarıyer’de Gökan Zeybek’in kayınvalidesinin cenazesinde görüldü ve oldukça zayıflamış olduğu gözlerden kaçmadı.

Yaşanan dostluklara, anılara, büyüklerin yaşam mücadelesi ve gençlerin dirayetli duruşlarına ve tüm insanlık için verilen mücadeleye bir nemze olsun katkıda bulunanlara, Saglıklı, Onurlu bir yaşam veren aydın annelerimiz adına Necla Kahvecioğlu’na Sarıyer Times ailesi adına başsağlığı diliyoruz.

Sarıyer Times