Son Dakika Haberler

Bir General İstifa Êtti.

Bir General İstifa Êtti.
Okunma : 116 views Yorum Yap

GeneralTSK’da istifa depremleri devam ediyor.
Silahlı Kuvvetlerde yaşanan subay depremi devam ediyor.
Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) Ergenekon ve Balyoz davalarının ardından başlayan general istifaları sürüyor. Son bir ayda istifa eden subayların sayısı 179’a ulaştı.
Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner’in istifasının ardından TSK’da ikinci şok general istifası yaşandı. GATA Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Profesör Tuğgeneral Halil İbrahim Altınsoy istifa etti.
Vatanın edindiği bilgilere göre; geçtiğimiz mart ayı ortasında istifa dilekçesini TSK’ya sunan Altınsoy’un emeklilik başvurusu, TSK tarafından işleme alındı. Telefonla ulaşılan Tuğgeneral Altınsoy, emeklilik talebinin gerekçesiyle ilgili, “GATA’ya sorun”demekle yetindi.
2011 yılında YAŞ (Yüksek Askeri Şura) kararlarıyla tuğgeneralliğe terfi eden Altınsoy’un Ankara’da özel bir hastanede tam mesai ile çalışmaya başladığı; uzmanlık alanını çocuk göz sağlığı, genel muayene, şaşılık ve göz tembelliği oluşturduğu belirtildi.
Yaşanan son istifanın ardından TSK’daki general/amiral sayısı 346’ya düştü. TSK’da son bir ayda ise 179 subayın istifa ettiği ortaya çıktı.