Son Dakika Haberler

Bir Okul Daha Karma Eğitime Son Verdi

Bir Okul Daha Karma Eğitime Son Verdi
Okunma : 109 views Yorum Yap

image

Eğitimde son nokta!

Bir okul daha karma eğitime son verdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’a atfedilen bir ses kaydında yer alan ‘harem-selamlık‘ düzenlemesi tam gaz sürüyor. İstanbul Esenler’deki Akşemsettin İmam Hatip Lisesinden sonra, Bağcılar’da bulunan Sabahattin Zaim İmam Hatip Ortaokulu’nda da karma eğitim yerine kız ve erkek öğrencilerin ayrı saatlerde eğitim gördüğü uygulamaya geçildi.

Gerekçe yine ‘İslam ahlakı’

Evrensel’den Tolga Alp Turgut’un haberine göre, İstanbul’un Bağcılar ilçesinde bulunan Sabahattin Zaim İmam Hatip Ortaokulunda, ‘İslam ahlakı’ gerekçe gösterilerek karma eğitim uygulanmıyor. Kız öğrenciler sabahçı, erkek öğrenciler ise öğlenci olarak derslere giriyor.

Spor salonunda cuma namazı

Okulda ayrıca, cuma namazı saatlerinde dersler boş geçerken, okulun kapalı spor salonunda tüm öğrencilere namaz kıldırılıyor.

‘Hedef dindar toplum yaratmak’

Karma eğitimin kaldırmak istenmesinin dindar toplum yaratma hedefi olduğunu söyleyen Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, “5. sınıfa giden, 11 yaşındaki kız çocuklarına başörtüsü taktırdılar. Liselerden sonra ortaokullarda da karma eğitimi kaldırıyorlar. Dindar toplumu yaratacak eğitim sistemini uygulamak istiyorlar” dedi.

Geçtiğimiz hafta da Esenler’deki bir imam hatipte ‘İslam ahlakı’ gerekçesiyle karma eğitimin kaldırıldığı ortaya çıkmıştı.