Son Dakika Haberler

BİR ÜLKEDE ANA MUHALEFET LİDERİ YÜRÜYORSA HERKESİN DÜŞÜNMESİ LAZIM

BİR ÜLKEDE ANA MUHALEFET LİDERİ YÜRÜYORSA HERKESİN DÜŞÜNMESİ LAZIM
Okunma : 97 views Yorum Yap

 

Adalet Nöbetinde bugün Sarıyer ilçesi alan sorumluluğunu aldı. CHP Sarıyer İlçesi ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç alan da İl Başkanı Cemal Canpolat, CHP İstanbul Millet Vekili Gürsel Tekin ve Sendika temsilcileri ile birlikte kürsüden yurttaşlara seslendiler.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Maçka Demokrasi Parkında “Adalet Nöbeti’nde” konuşmasında, “Şu anda adalet için çok ulvi bir görev yapıyoruz. Bütün dikkatlerimizi Genel Başkanımızın yürüyüşüne verelim” dedi.

SOSYAL MEDYA’DA TARTIŞMAYIN

Başkan Şükrü Genç Patililerin sosyal medyada gereksiz ve gündemde olmayan konular hakkında tartışma yapılmamasını. Türkiye’nin gündeminin Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlunun “Adalet Yürüyüşü” olduğunu her kesin buna adaklanması gerektiğini belirtti.

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekibi ile beraber günlük katılımlar ile berber her gün bazen 5 bin bazen 10 kişi ile yürüyor tek gündemimiz budur.”

Kim ne şekilde değerlendirirse değerlendirsin, kim ne söylerse söylesin ama Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurulundan bu güne kadar yapılan en önemli, en demokratik, en çağdaş unutulmaması gereken bir eylemdir.

“Eğer bir ülkede ana muhalefet partisinin lideri tek bir gündem için adalet için yürüyorsa bunu herkesin düşünmesi lazım,”

Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer, partili olmayan ama çağdaş düşünen, ülkesini seven, adaletten yana olan tüm yurtseverler gündeme odaklanalım. Gündemin artması ve çoğalması durumunda yarın gündemsiz kalırız. Gündem bu yürüşü tamamlamamızdır.

İSTANBUL’DA SONRA NE OLACAK

Sarıyer Belediye Başkanı Şükür Genç, Yürüyüş eylemi sonrasında neler olacağını ve olması gerektiği hakkında gelen önerileri dikkat çekti.

Esas görev İstanbul’a gelindiği zaman ve sonrasını düşünmek planlamak, biz bu yürüyüşü bir şekilde tamamlayacağız, o yürüyüşün sonunda neler yapılması gerektiğini şimdiden planlayın. Çok güzel öneriler geliyor, halkın katılımı, bu işin gerçek sahiplerinin, gerçekten adalete ihtiyacı olan herkesin, temizlikçisinden, kağıtçısına, sokaktaki insandan işadamına herkes sorumuluğunun yerine getirdiğinde bu işten sonuç alınır ve hedefe ulaşma imkanı bulunabilinir.

ÜLKEMİZDEKİ ADALET, AVRUPA’YI VE DÜNYA’YIDA İLGİLENDİRİYOR

Yapılan eylemden dolayı bütün dünya bizleri izliyor. Bizde dünyanın izlediği gerçekten çağdaş, yurtseveri ve halkıyla götürebildiğimiz yere kadar götürmemiz lazım bu ilkenin sahibi sadece bizler değiliz, Yurt dışında milyonlarca insan var. Artık dünya tek bir noktaya konjektör yapısından dolayı herkesi her eylem yakından ilgilendiriyor, Türkiye’deki adalet Avrupa’daki adaletinide çok yakından ilgilendiriyor.

Bu eylemin en demokratik, barışçıl bir şekilde nasıl yapılacağını gösterelim. Hedefe kilitlenelim, dedi.

Sarıyer Times / Mustafa Balcı

&nbsp