Son Dakika Haberler

BİZ SARIYERLİLER MEHMET TUNA’YI FARKLI BİLİRİZ

BİZ SARIYERLİLER MEHMET TUNA’YI FARKLI BİLİRİZ
Okunma : 93 views Yorum Yap

Sarıyer Spor Kulübü eski başkanlarından İbrahim Balcı Sosyal Medya’dan yazmış olduğu gibi Etiler Şamdan sahibi Mehmet Tuna’yı farklı gözle yazdı.

Sarıyer Spor Kulübü, Büyükdere Şamdan döneminde tarih yazdı, Niyazi Adıgüzel, Maral Öztekin, Fatih Özbay, Teoman Demir, Jak Kamhi, Erol Lodrik, Jak Kohen ile bütünleşmesini sağlayan Efsane Başkan Erdal Aksoy ile birlikte  bir spor kulübüne altın tarih yazdıran bir gece kulübü işletmecisinden öte Sarıyerlilerin ekmek kapısı olmuş , Sarıyerli gençlere kucak açmış Sarıyer sevdalısıydı..

Etiler Şamdan’ın işletmecisi olarak tanınır M. Tuna… Öyledir.

Mehmet Etiler Şamdan’ı yaratan ve marka yapan adamdır.

Gece kulübü denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olduğu söylenir.

Ama biz Sarıyerliler, daha doğrusu Sarıyer Spor kulübü camiası içinde bulunanlar Mehmet Tuna’yı kulübümüze büyük emek veren bir kulüp yönetici olarak biliriz.

Sarıyer S.K. I. Türkiye Liginde iken yönetim kurulunda bulundu. Erdal Aksoy, Mustafa Taviloğlu ve Mehmet Tuna üçlüsü Sarıyer S. K. ne çok güçlü yönetim kurulu oluşturulmasını temin eden üçlü olarak tarihe geçti.

Ne olursa olsun 4 sezon Sarıyer’in o güçlü yönetim kurullarında hizmet verdi, başarılarda pay sahibi oldu. Bugün akşam saatlerinde ölüm haberi geldi. Allah rahmet eylesin. Yakınlarının başı sağ olsun.

Perşembe Günü Teşvikiye Camii’inde  Öğle Namazında Buluşmak Üzere..

Sarıyer Times / İbrahim Balcı