Son Dakika Haberler

Boğazdan Karşıya Geçen Domuz Kardeşin Demeci

Boğazdan Karşıya Geçen Domuz Kardeşin Demeci
Okunma : 127 views Yorum Yap


yabandomuzlari_sariyer‘’Bizi 11 Ekim 2013 tarihinde Rumeli Kavağından karşıya geçen domuz ailesi haberlerinden hatırlarsınız. Yalnız bizim bu ve benzeri insan oğlunun hayretle karşıladığı marjinal davranışlarımızın basınınıza yansıdığı gibi günlük hayatımızın doğal bir davranış şekli olmadığını belirtmek isterim. Yani canımız sıkılınca çoluk çocuk hadi bugün bir değişiklik olsun boğazı karşıya geçelim demedik. Biz o gün kızlı erkekli çoluk çocuk bir domuz ailesi olarak yaşam alanlarımızın ve yuvalarımızın hızla yokolması sonucu göç etmek zorunda kaldık. Sevgili egemen basın görüyoruz ki bizi penguenlerle karıştırıyorsunuz.

Anadolu yakasına değil de Trakya ya doğru da göç edebilirdik.Bu tercihin tek bir sebebi var. Kuzey Ormanları Savunmasının da dile getirdiği gibi mevzu ulaşımsa İstanbul için deniz yolu kullanımını tercih edebilirsiniz. Bir de biz gösterelim istedik.

Efendim bendenizin yaşı 11.Ancak bu koşullarda  daha ne kadar yaşayabilirim kestirmek pek mümkün değil sanırım. Bu güne kadar insanoğlu olarak yaşam alanlarımızı parça parça yok ettiniz ve bizi kuzey ormanlarına hapsettiniz. Buna rağmen 11 yıllık domuzum ben böyle saldırı böyle katliam görmedim’’