Son Dakika Haberler

"Böyle Sapıklık Yok."Genç Kayınvalidenin Elini Öperken Şehvet Hissine Kapılmamalı

"Böyle Sapıklık Yok."Genç Kayınvalidenin Elini Öperken Şehvet Hissine Kapılmamalı
Okunma : 168 views Yorum Yap

sapiklarİslamcılar kafayı yedi. Bütün yaşamları cinsellik üzerine kurulu olan ve yaşamları inceleme altına alınması gereken çağın sapıklık hastalığpı malesef bazı islami yazarların düşünceleri toplumda infial yaratmaya devam ediyor.

Türkiye Tarihi böye sapıklık görmedi.

Kanal 7’de dini konularda yorum yapan Necmettin Nursaçan, “Damat, genç kayınvalidenin elini öperken şehvet hissine kapılmamalı, gönlüne hakim olmalı” dedi.

Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu, Kanal 7’de Necmettin Nursaçan’ın yaptığı tuhaf yorumları köşesine taşıdı. Buna göre Nursaçan, “genç kayınvalidelerin ellerinin öpülmemesinin daha hayırlı olacağını” söyledi.

Koloğlu’nun yazısının ilgili bölümü şöyle:

Kanal 7’de Necmettin Nursaçan hocamızın sohbetleri ağırlıklı olarak “temas” üzerine oluyor. Kendisine gelen üç sorudan biri mutlaka “Yaparsak günah mı?” başlığını taşıyor. Bir yerde toplumun “günah çerçevesi”yle o çerçeveye nelerin önerildiğini anlamak açısından ilginç bir program. Yani “Bizim milleti anlamak istiyorsan, izlemelisin” sıralamasına girer bu program.
Pazartesi günü, stüdyoda programa katılan bir kadın seyirci şöyle bir soru sordu: “Damat, kayınvalidesi genç olursa elini öper mi?” Yanlış hatırlamıyorsam galiba bu konu, soruyu soran kadının bulunduğu bir ortamda konuşulmuş. Merak etmişler, kendisine “Hocaya bir sor bakalım, ne diyecek?” demişler…

Yaşlıysa sorun yok ama genç olursa…
Necmettin Nursaçan hocamız bu “toplumsal temas” durumlarını biliyor. Sorunun da nereye gittiğini, neden böyle bir soru sorulduğunu gayet iyi anladı. Onun için lafı eveleyip gevelemeden konuya girdi: Kayınvalide yaşlıysa sorun
yok, genç olursa damadın “niyetine” bağlı…
“Gencecik kayınvalideler var” dedi hocamız. “Damat, genç kayınvalidenin elini öperken şehvet hissine kapılmamalı, gönlüne hakim olmalı” dedi. “Şahsa göre değişir” diyerek genç kayınvalidelerin iyisi mi ellerinin öpülmemesinin daha hayırlı olacağını altını çizdi.