Son Dakika Haberler

ÇANAKKALE BELEDİYESİ’NDEN SPORA 2 BUÇUK MİLYON LİRALIK YATIRIM

ÇANAKKALE BELEDİYESİ’NDEN SPORA 2 BUÇUK MİLYON LİRALIK YATIRIM
Okunma : 903 views Yorum Yap

img_8713canakkalespor800x380
Türkiye’deki belediyeler genç nesli sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve sporla buluşturmak amacıyla rekreasyon ve spor alanlarına son yıllarda yoğun ilgi gösteriyor. Rekreasyonel projeleri ile halkı spora yönlendirmeye çalışan kamu kurumlarından biri de Çanakkale Belediyesi. Çanakkale, 1987 yılında kurduğu spor kulübü bugün bünyesinde 1815 lisanslı ve vizeli sporcu bulunduruyor. Voleybol, basketbol, atletizm, masa tenisi gibi 13 farklı branşta faaliyette olan kulübün bünyesindeki sporcular, dünya genelinde elde ettiği başarılarla ülkesini ve şehrini gururlandırmaya devam ediyor. Türkiye’nin sporcu şehirlerinden biri olmaya aday Çanakkale, 2 buçuk milyon liralık yatırımla yaklaşık 12 bin metrekare alana prolejelendirilen Sağlıklı Yaşam Parkı ile kent geneline hitap eden bir spor alanı oluşturdu. Bu yıl Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu’nun desteğiyle Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen “Sporcu Şehirler Daha Eğlenceli” temalı 5.Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park ve Rekreasyon Fuarı ATRAX’a katılan Çanakkale Belediyesi, projelerini paylaşarak sporun herkes için önemini vurgulayacak. 1-3 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan ATRAX’da, temaya uygun olarak özellikle çocukların kas gruplarını çalıştıran oyun parklarına, tırmanma duvarlarına, bisikletlere, macera parklarına, parklarda yer alan spor aletleri gibi birçok ekipmana yer verilecek.
Vücudu zorlamadan yapılan düzenli sporun hem sağlık hem de sosyal yaşama etkileri çok büyük. Hekim bilgisinde olmak koşuluyla yapılan spor özellikle kalp hastalarında krizlerin tekrarlanma riskini yüzde 27-31 oranında düşürüyor. Türkiye’de yapılan başka bir araştırmada ise 18 – 24 yaş arası genç kitlede düzenli spor yapma oranı yüzde 43,1 olarak açıklandı.
Sağlıklı Yaşam Parkı projesi takdir topladı
Genç nüfustaki spor yapma oranının her geçen yıl yükselmesinde belediyelerin payı büyük. Oluşturulan çok kapsamlı tesisler, park – rekreasyon alanları ve kulüplerle gençlerin çocuk yaştan itibaren spora yönlenmesi sağlanıyor. Çanakkale Belediyesi ise son yıllarda sporu destekleyen projeleri ve genç – yaşlı herkese spor bilincini kazandırmak için verdiği ücretsiz kurslarıyla dikkat çekiyor. Özgürlük Caddesi’nde hayata geçirdiği Sağlıklı Yaşam Parkı, en çok dikkat çeken proje olarak ön plana çıkıyor. Halkın kapalı ve açık alanlarda spor yapabilmelerine olanak sağlayan projede sentetik buz pisti, kay-kay platformu, basketbol ve voleybol sahası, tenis kortu, yürüyüş yolları, çocuk ve engelli spor alanları ve fitness salonu gibi bölümler yer alıyor.
Çanakkale Belediyesi, spor kulübünün bünyesinde bulunan satranç, taekwondo ve Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde oynayan voleybol takımı gibi farklı branşlarda desteklediği sporcularının, elde ettiği birbirinden önemli başarılarla spora verdiği desteğin de gururunu yaşıyor.
Aynı zamanda yıl içerisinde birçok organizasyona kapılarını açan Çanakkale, 8-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen “Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası” 1. grup müsabakalarına da ev sahipliği yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)