Son Dakika Haberler

“Çanakkale’de sömürgeci devletlere dur diyenlerin çocukları, bugün kardeşlik ve sevgi tohumlarını yeniden yeşertecektir”

“Çanakkale’de sömürgeci devletlere dur diyenlerin çocukları, bugün kardeşlik ve sevgi tohumlarını yeniden yeşertecektir”
Okunma : 117 views Yorum Yap

oguz_kaan_saliciCHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Çanakkale Zaferi’nin 99. Yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Savaş anında bile düşmanının açlığına, üzüntüsüne, derdine ortak olan bir neslin aydınlattığı ülkemiz, bugün Berkinlerin, Ali İsmaillerin ölümüne alkış tutan talihsiz bir iktidarın baskısı altındadır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Zaferi’nin 99. Yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, Türkiye’nin savaş döneminde bile görülmeyen bir kin ve nefret havasına mahkûm edilmeye çalışıldığını belirterek, “Dünyanın dört bir tarafından ülkemizi işgale gelen düşmanının dahi acılarına kardeş olan o tertemiz insanların aziz hatırası için tüm yurttaşlarımızı ötekisi olmayan bir siyasete çağırmanın tam zamanıdır” dedi. Salıcı, açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi: “Çanakkale’de sömürüye ve işgale karşı tarihin en büyük zaferini kazanan vatan evlatlarını bugün bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyorum. Her inançtan, her milletten şehidin yan yana yattığı bu topraklar, tarih boyunca kardeşliğin ve sevginin egemenliğine sahne olmuştur. Savaş anında bile düşmanının açlığına, üzüntüsüne, derdine ortak olan bir neslin aydınlattığı ülkemiz, bugün Berkinlerin, Ali İsmaillerin ölümüne alkış tutan talihsiz bir iktidarın baskısı altındadır. 99 yıl önce Çanakkale’de sömürgeci devletlere dur diyenlerin çocukları, bugün kardeşlik ve sevgi tohumlarını yeniden yeşertecektir. Ben, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tek menfaatleri vatanın kurtuluşu olan tüm şehitlerimizi saygıyla selamlıyor, şükranlarımı sunuyorum.”