Son Dakika Haberler

CEMAL CANPOLAT’I” DİSİPLİN SUÇLARI” KAYBETTİRDİ

CEMAL CANPOLAT’I” DİSİPLİN SUÇLARI” KAYBETTİRDİ
Okunma : 33 views Yorum Yap

 

CEMAL CANPOLAT’IN ÖRGÜTE RAĞMEM KAZANMASI İMKANSIZDI  

Cemal Canpolat’ı kaybetmeye getiren sonuçlar Yönetim kurulunun keyfi davranışları, bireysel hırslar. Mahalle delege seçimlerine karışılması. Yılar sonra bir ilçenin seçime girememesi.
Kadıköy İlçesinin komple başkanı ve yönetiminin kesin ihraç istemi ile disipline verilmesi asıl nedenler.

HAK. HUKUK. ADALET ŞİMDİ SAĞLANDI

Hak, Hukuk, Adalet talepleri ile büyük mücadele veren Cumhuriyet Halk Partisi’nde, İstanbul ilçe kongreleri yapılırken uygulamaların bazı ilçelerde Hak, Hukuk ve Adalet içinde sağlanamadığı biliniyor.

Kadıköy ilçe başkanı ve yönetim kurulunun görevden alınması,”KESİN İHRAÇ”kararı ile  Disipline verilmesi, yerine “5 kişilik yönetim atama yapılması”, Ümraniye mahalle delege seçimlerindeki yaşananlar. Bahçelievler mahalle delege seçimlerindeki usulsüzlükler nedeni ile örgüt birbiri ile kenetlenerek kongre gününü bekledi.

24 SAAT KRİZİ ” İSTANBUL’DA ADALETİSİZLİK SEÇİM KAYBETTİRDİ”

“24 saat krizinde Genel Merkezin İstanbul il kongresini durdurması”, Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün İstanbul’a gelişi ile son bulan 24 saat gelişmeleri Hak, Hukuk, Adalet taleplerine rağmen etrikaların devam etmesi bu sonucu getirdi.

“MUHALİFLERE KESİN İHRAÇ

Kongre süreçlerinde “il baskısından “ yılmayan ilçelerde yüzlerce insanın “Kesin İhraç” talebi ile disipline verilmesi ve operasyon tamamlandığında “Genel Merkezin müdahalesi ile affedilmesine” rağmen “disipline verilenlere tebligat yapılmaması”. Disipline verilenlerin “affa rağmen “ haklarının geri verilmemesi Cemal Canpolat ve ekibine seçim kaybettirdi.

ÖRGÜT AFFETMEZ”

CHP’nin siyasi ahlaki değerleri, yaşanan siyaset tarihinde, “siyasi karar hatasını örgüt affetmez “olarak biliniyor, İstanbul örgütü yıllar sonra yakın tarihte görülmemiş olaylara sahne oldu ve bunu kongre hesap gününde sabırla bekleyerek ve mücadele ederek verdi.

İlçe mahalle delege seçimlerine direk olarak müdahil olan, İl merkezli delegeler çıkmaması halinde görevden alma teşebbüsünde bulunan, İlçe Başkanı ve Yönetim Kurullarını “kesin ihraç” talebi ile disipline veren, genel merkezin müdahil olduğu, uygulamaları ile İstanbul Kongresinin ertelenemesine sebebi olan mevcut il başkanı Cemal Canpolat savaşarak aday olduğu seçimde kaybetti.

Örgüt gerekeni yaptı. Hesabını kongreye sakladı ve Seçimi Disiplin suçluları kazandı.