Son Dakika Haberler

Cemil Özbalta, Belediyemiz İflas Etmiştir.

Cemil Özbalta, Belediyemiz İflas Etmiştir.
Okunma : 98 views Yorum Yap

cemilozbalta_sariyermeclisSarıyer AKP Meclis Üyesi Cemil Özbalta Sarıyer Belediye Meclisinde yapmış olduğu konuşmada Sarıyer Belelediye İflas etmiştir dedi.
Sarıyer Belediyesi Aşırı borçlanma yapmıştır. ayrıca belediye kurmuş olduğu Bayan Voleybol takımından başka diğer branşları yok saymıştır.dedi
Cemil Özbaltanın konuşma metni..
Sarıyer belediyesi bünyesinde bulunan Belediyemize ait Sarıyer Belediye Spor Kulübümüz vardır.
Bu kulüp bünyesinde yüzlerce gencimiz burada spor yapmaktadır.
Bu yavrularımızın, ve kardeşlerimizin hocaları ile birlikte Sarıyer’imizin adını yurt içi ve yurt dışında duyurmak için çok büyük bir mücadele vermekteler.
Özellikle Türkiye Judo da çok geri kalmış, yer minderlerinde en başarısız alanlarımızdan bir tanesidir.
Ancak Sarıyer Belediye Spor kulübümüzde daha önce görev yapan sonra da işine son verilen Hasan Kumbasan hocamızın Sarıyer katmış olduğu değerler vardır.
Sarıyer Kulübü olarak judo da 20 madalya almış olup, Türkiye ve Yurt dışında uluslar arası müsabakalarda alınan madalyalarla ülkemizin ve Sarıyer’imizin adını dünyaya ve Türkiye’ye duyurmuş milli takıma 4-5 tane sporcu vermiştir. ve başarı ödül olarak işine son verilmiştir.
Sarıyer Spor Kulübümüzün bir diğer branşı da, karate dır.
Dünya Shotokan Karate federasyonun düzenlemiş olduğu 4. Dünya şampiyona 5 – Nisan 2013 Tarihleri arasında Bağcılar olimpik spor salonunda yapılmıştır.
Bu şampiyona da 2 altın 2 bronz madalya kazanarak Ülkemizin ve Sarıyer’imizin adını dünyaya duyurduk.
23 – 27 Nisan 2013 Tarihleri arasında Karate Federasyonun düzenlemiş olduğu Dünya Çocuklar Şampiyonası İstanbul’da düzenlenmiş, burada da bir altın iki bronz madalya kazandık. Yine dünyaya ve ülkemize Sarıyer’in ismini duyurduk.
Türkiye Yıldızlar ve Ümit ve Gençler Türkiye Karate Şampiyonasında başarılı sonuçlar alınıp, bu müsabakalardan sonra 4 sporcumuz Milli olmuştur.
Başka bir diğer spor branşımız Tekvando
Ulusal ve uluslar arası olmak üzere,
Bir sporcumuz, 3 birincilik olmak üzere toplam 20 madalya
Başka bir sporcumuz, 2 birincilik olmak üzere 4 madalya,
Diğer sporcularımız toplamda onlarca ulusal ve uluslar arası madalya Sarıyer’imize getirmesine rağmen, bu kardeşlerimize ve bunların hocalarına şimdiye kadar ödüllendirmek için bir kuruş ödeme yapmamışız.
Oysa ödül yönetmenliğine göre her belediye derece yapan sporcu ve hocalarına yüz binlerce ödül vermesine rağmen yaptığımız araştırmalara ve basından öğrendiğimiz kadarı ile kendi sporcularımıza bir lira bile ödül verilmemesi, belediyemizin amatör sporcuya bakış acısını gösterme acısından çok kötü bir görüntü sergilemektedir.
Sayın başkan Sarıyer Belediye spor Kulübünün her ne kadar başkanı olmasan da bu kulübün sorumlusu olduğunuz, kadın Voleybol takımına göstermiş olduğunuz ilgiden belli olmaktadır. Her ne hikmetse kadın voleybol takımı kurulduk dan sonra başta sayın başkan olmak üzere bütün yöneticiler o yöne yönelmiş, diğer branşlar başarı acısından yok sayılmıştır.
En kısa zamanda dereceye girmiş amatör sporcularımıza başarılarına göre on bin liradan az olmamak üzere ve onları yetiştiren hocalarına da emekleri verilmek üzere, ödülleri verilmeli ve gelecek yeni gençlerin heveslerini artırmak ve kahve köşelerinde ve cafeler de günlerini geçiren gençleri yer sporlarına yönlendirmek üzere belediyemiz harekete geçmelidir.
Ek Bütçe Konuşması
BELEDİYEMİZ İFLAS ETMİŞTİR.
Sevgili Sarıyerliler, şu anda önümüze getirilen ek bütçe. İçeriğine baktığımızda yasal olmayan bir Ek bütçe yapmak ve bunu kanunsuz bir şekilde meclisimizden geçirmek istiyorsunuz ak Parti olarak biz Ek Bütçeye hayır diyeceğimizi bildiriyoruz. Kanuna aykırı yapılan bu ek bütçeyi geri çekin ve hukukçularınıza bir kez daha göstermenizi tavsiye ediyoruz. Neden hukuk dışıdır bu ek bütçe? Derseniz!
Ek bütçede içinde ne var, ne kadarlık bir ek bütçe hazırlıyorsunuz belli değil. Kamuoyuna belli olmayan bir ek bütçe hazırlamak ahlakı değildir.
Şimdi işin teknik boyutuna gelelim, 2013 yılı Tahmini bütçe 225 milyondur bunun içinde, 56 Trilyonluk borçlanma bütçesi yapılmış zaten, bunun için ikinci bir ek bütçe yasal değildir.
169 milyon da gider bütçemiz var, 56 milyon da borçlanma bütçemiz var toplamda 225 milyon toplamda tahmini bütçemizin oldu.
Bizler bütün bu 225 milyon TL yi harcadık şimdi de ek bütçe istiyorsunuz, demek ki gecen ay buradan açıkladığımız belediyemizin 230 milyonluk borcu var hesaplarımız doğrulanmış oldu.
Bu şunu göstermektedir.
Belediye batmıştır, iflas etmiştir, müflis tüccar gibi yamalı bir bohça hazırlamaktayız.
Yıl sonu itibarı ile borcumuz 250 trilyon olması beklenmektedir.
Yazık belediye son aylarda tonazından dan çözülmüş gemi gibi önüne gelene çatmak da ve su almaktadır..