Son Dakika Haberler

CHP 94. Yıl Dönümü Sarıyer’de Kutlandı.

CHP 94. Yıl Dönümü Sarıyer’de Kutlandı.
Okunma : 85 views Yorum Yap

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirdiği anma etkinliği ile Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşunun 94. yılını kutladı. 

94. Yıldönümü kutlamasına CHP Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, CHP Sarıyer Meclis Üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Koları, Gençlik Kolları, Eski İlçe başkanları ve partililer katıldı.

Sabah saat 10.00 da Cumhuriyet meydanına gelen partililer Atatürk Anıtına  çelenk koydu ve saygı duruşu, İstiklal Marşını söyledi, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz anma konuşması yaptı:

” Mustafa Kemal Atatürk partimizi kurarken partimizin siyasal bir okul olduğunu beyan etmiştir,bu okulda çok değerli siyasetçiler yetişmiştir.Rahmetle andığımız ismet İnönü, Bülent Ecevit, Türk siyasal tarihine damga vuran insanlardan biridir. Cumhuriyet Halk partisinden etkilenen sadece CHP liler olmamıştır, zaman zaman karşıt görüşlerde etkilenmişler ve kendilerine yön ve yöntem belirlemişlerdir. CHP’den etkilenmeyen hiç bir kişi ve kurum ve siyasi parti yoktur. CHP Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile eşder dir.İsmet İnönü döneminde çok partili hayata geçerek demokrasiye geçmesi noktasında ilk adımı atan parti olmuştur. Sosyal demokrasinin önderliğini yapan bir kurum olmuştur. Emperyalizme karşı kurtululun il mücadelesini yapan bir parti dir. Partimize son zamanlar da yapılan bir takım haksızlıklar ve saldırıları biz Türkiye Cumhuriyetine yapılan saldırılar olarak algılıyoruz bunun la ilgilide gereken mücadeleyi vereceğiz. Herkes için CHP diyerek bütün haksızlığa ve adaletsizliğe uğrayan Türkiye de zülüme uğrayan toplumlarım temsilcisi olmaya devam edecektir”.

Tören sonrasında partililer geleneksel olarak devam eden tören sonrası Sarıyer Spor Kulübü buluşmasını gerçekleştirdiler.