Son Dakika Haberler

CHP Adaylarının Anketleri Başlıyor.

CHP Adaylarının Anketleri Başlıyor.
Okunma : 121 views Yorum Yap

AnketAday adayları seçim anketi ve temayül yoklamaları başlıyor, Türkiye Geneli CHP Belediye başkan aday adaylı için anketler yapılmaya ve üç ayrı şirket ile çalışmalar başladı.
CHP Genel Merkezi, belediye başkan aday adaylarının performanslarını ve tanınırlık derecesini ölçmek için üç ayrı anket şirketiyle çalışmalarına başladı.
Türkiye’nin tanınmış üç ayrı şirketiyle sözleşme imzalayan CHP Genel Merkezi, adayların sahadaki performanslarını Aralık ayının ortasına dek ölçtürecek. Çapraz sorgu yöntemiyle yaptırılacak olan anketlerden elde edilen sonuçlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teslim edilecek. Kılıçdaroğlu, anketlerden çıkan sonuçlara göre, hangi bölgede nasıl bir yöntem izlenileceğine karar verecek.
Anket yaptırılacak bölgeler ise CHP’nin adaylarının yoğunlaştığı yerler olacak. Örneğin, İzmir’in Karşıyaka, Ankara’nın Çankaya, İstanbul’un Kadıköy gibi ilçelerinde hem adaylar, hem de mevcut başkanların durumu sorulacak.
Gerçek Gündem.comun haberine göre, anketler İzmir, Antalya, Mersin, Adana, Tekirdağ, Edirne gibi kentlerde de uygulanacak. Anketörlerin bir kısmı perşembe günü sahaya inmeye başlayacak. Anketlerden çıkan sonuçlara göre, bazı ilçelerde ön seçim, bazılarında eğilim yoklaması, bazı ilçelerde ise merkezi atama yöntemi uygulanacak. Haber merkezimizin edindiği bilgiye göre, Türkiye’nin değişik bölgelerinde yapılan bazı anketler de önümüzdeki günlerde CHP Genel Merkezi’ne teslim edilecek. Aday Belirleme Komisyonu üyeleri, bu anketler üzerinden MYK’ya rapor sunacak.