Son Dakika Haberler

CHP, AKP’nin hakaretlerini ansiklopedi yaptı

CHP, AKP’nin hakaretlerini ansiklopedi yaptı
Okunma : 132 views Yorum Yap

Kufur_Ansiklopedisi_Umut_Oran
AKP’nin bugüne kadar yaptığı küfür, hakaret ve aşağılama ilgili bir ansiklopedi hazırlayana CHP Genel Başkan yardımcısı Umut Oran AKP’nin gerçek dilini ve ruhunu ortaya seriyoruz dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların vatandaşa yönelik “hakaret içerikli” sözlerini derleyerek ansiklopediye dönüştürdü.“AKP’nin Vatandaşa Hakaret Ansiklopedisi-Küfürlarousse” diye broşürü haline getirdi. Oran, vatandaşlara, 18 yaşındaki küçük çocuklarını AKP’den uzak tutmalarını ve yaşamlarından çıkarmalarını istedi.
Oran broşürle ilgili yaptığı açıklamada, çalışmanın AKP’nin siyaset dilinin ve halk ile kurduğu iletişimin nasıl bir iletişim olduğunu gösterdiğini vurgulayarak, şunları söyledi:
“Küfür, hakaret, azarlama, fırçaya dayanan bir siyaset tarzı ile karşı karşıyayız. Son derece kibirli, vatandaşı ve toplumun bütün unsurlarını hakir gören bir bakış açısı ortada duruyor. Daha önce Başbakan Tayyip Erdoğan ve bakanların yaptığı açıklamalar ışığında AKP Milletvekili Zeyid Aslan’ın TBMM Genel Kurulu’nda ağza almaktan çekinmediği ağır küfürlerin de bir istisna olmadığını, sadece bir adım ileri olduğunu görüyoruz. Zeyid Aslan Başbakan’ın üslubunu sadece bir adım ileri götürmüş, AKP’nin gerçek dili ve ruhunu ortaya sermiştir. AKP’lilerin Vatandaşa Hakaret Ansiklopedisi Küfürlarousse’un aynı AKP gibi 18 yaşından küçüklerden uzak bir yerde tutulmasını ve vatandaşlarımızın da bu konuda gereken önlemi alarak AKP’yi hayatlarından çıkarmalarını dilerim.”
Küfürlarousse’da yer alan küfürlerden bazı örnekler şöyle:
Başbakan’dan vatandaşa

“Ananı da al git”, “Annelere sor, o bilir”, “Senin çocuğun da işsiz kalsın, bana kişisel sorunlarını getirme”, “Askerlik yan gelip yatma yeri değil”, “Artistlik yapma”, “Bak satılık böbrek var diye ilan vermiş. Burası sakatatçı dükkanı değil”, “Sus, nankörlük yapma”, “Haddini bil, işine gelmiyorsa alma”.

Başbakan’dan gazetecilere
“Sizi tasmalarınızdan kurtardık”, “Bunlar köpekleriyle yatar köpekleriyle kalkar”.
Başbakan’dan şehit yakınları ve gazilere
“Gazilik, şehitlik sektör oldu”, “İstismar etme”, “Askerlik yan gelip yatma yeri değildir”.
Başbakan’dan atanamayan bir öğretmene
“Oy vermezsen verme”
Başbakan’dan taraftarlara
“Holiganlar”
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın 29 Ekim’deki alternatif kutlama yapan vatandaşlara

“Orada kimlerin olduğu belli, ulusalcılar, Ergenekoncular”, 

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten engelli geçici işçiye

“Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne istiyorsun?”

Dönemin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’den depremzedeler
“Koskocaman sarayda otuyorsunuz” 
Şahin’den kendisini gördüğü için sevindiğini söyleyen vatandaşa

“Bir takla at, oyna da göreyim”.