Son Dakika Haberler

CHP FSM’DE SEÇİM BÜROSU AÇTI

CHP FSM’DE SEÇİM BÜROSU AÇTI
Okunma : 128 views Yorum Yap

CHP Sarıyer İlçe Başkanılığı serim sürecinde kullanılmak üzere FSM’de mahalle temsilciliği açtı.

Başkan Sevim Yalınkılıç ve yönetim kurulu üyeleri FSM’de esnaf ziyaretinden bulunduktan sonra Milllet Vekili adayları Gökan Zeybek. Adnan Ayber. Turan Hançerli ile meclis üyeleri açılışa katıldılar.

Başkan Sevim Yalınkılıç : “7. Seçim büromuzu açıyoruz, artık seçimlere çok az bir süre kaldı, Baskın seçimi bekliyorduk alanlardaydık ve hazırdık, iktidar daha fazla yönetemeyeceğini biliyordu, ekonomik krizden dolayı 2019 beklemediler, vatandaşlarda bu baskın seçime artık tamam dediklerini görüyoruz “dedi.

Gökan Zeybek ise “FSM başta olmak üzere Sarıyer’in 12 tane mahallesindeki mülkiyet meselesi çözmek için burada bulunan grub başkan vekilimiz Nizamettin Günel ve meclis üyesi arkadaşlara ve başta belediye Başkanımız Şükrü Genç’e teşekkür ediyorum. Mülkiyet meselesinin 2981 sayılı af yasası kapsamında çözümlenmesi konusundan Türkiye de örnek model oluşturacak uydulamayı dermek ve kooperatiflerin düzenlemiş olduğu yönetmeliklere uygun bir biçimde meclisimizden geçirdik ve İBB ye gönderdik”,

AKP’nin Sarıyer ilçe mahallerde pankartlar asıyorlar, diyor ki İmar barışı geldi, Tapu sorunu çözülecek, Yalan ki bin kere yalan, İmar planı olmayan bir yerde kadastral plan çalışması yapılmayan bir yerde vatadaşlara arsa tapularını verebilmek mümkün değildir. Burada yıllardır gecekondu yapmış yada betonarme bina yapmış insanların mülkiyetlerin, tapularının tesis edilebilmesi için önce parselasyonlarının adlarına tescil edilmesi gerekir. Bunun için de islah planlarının onaylanması gerekir.

2981 sayılı yasa da buna elveriyor. Buradan bir kez daha sizlerin çağrıyı yapıyorum. 1 ay süreleri var. 24 Haziran’a kadar yaptılar, yaptılar, yapmazlarsa Ankara’ya gideceğiz bu yasayı Biz çıkaracağız.