Son Dakika Haberler

CHP İstanbul İl Başkanlığı Görev Bölümü Yaptı

CHP İstanbul İl Başkanlığı Görev Bölümü Yaptı
Okunma : 1.130 views Yorum Yap

CHP İstanbul İl Başkanı Dr.Canan Kaftancıoğlu, bu Akşam yapılan yönetim kurulu toplantısında il yönetim kurulu üyelerinin görev dağılımını gerçekleştirdi.

9 Şubat 2020 Pazar günü Haliç Kongre Merkezi’nde yaptığı il kongresi ile çoğunluğunu kadın ve gençlerin oluşturduğu yeni İstanbul İl Yönetim Kurulunun görev dağılımı şöyle:

TÜRKİYE’NİN VE İSTANBUL SİYASETİNİN EN GENÇ İL SEKRETERİ

2018 yılında yapılan CHP İstanbul İl Kongresinde yönetime giren ve başarılı geçen iki yılın ardından 2020 yılında yapılan kongrede yerini koruyan 1993 doğumlu Oğuz Kemal Yakar Kaftancıoğlu’nun yeni yönetiminde önemli bir göreve gelerek il sekreteri oldu. Bu görevlendirme ile beraber Oğuz Kemal Yakar, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlıklarındaki ve İstanbul Siyasetindeki en genç İl Sekreteri oldu.

YENİ YÖNETİM YAPISI

“İstanbul’dan Türkiye’ye Tek Yön İktidar” sloganı ile il kongresini düzenleyen Kaftancıoğlu yönetimindeki CHP İstanbul Örgütü önümüzdeki 2 yıldaki hedefini açıkça belirtmişti. Yeni döneme ilişkin yapılan en önemli değişikliklerinden biri de daha önce denenmemiş “Koordinatör Başkan Yardımcısı” görevi oldu. 3 seçim bölgesinden oluşan İstanbul’da daha başarılı çalışmalara imza atmak adına Eğitim Sekreterliği, Örgütten Sorumlu ve Yerel Yönetim Politikaları alanlarında “Koordinatör Başkan Yardımcısı” görevleri getirildi.

KADIN İL BAŞKAN VEKİLİ

2018-2020 dönemindeki yönetimde İBB’de Başkan Vekili olan Hüseyin Aksu’dan boşalan koltuğa oturan Gülsüm Hale Özcömert Coşkun CHP İstanbul’un yeni döneminde Başkan Vekili oldu.

Haber Macro