Son Dakika Haberler

CHP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI İÇİN BOMBA İDDİA

CHP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI İÇİN BOMBA İDDİA
Okunma : 106 views Yorum Yap

 

 

CHP Genel Merkezi ile İstanbul İl Başkanlığı arasında ‘kongre’ sürecinde yaşanan gelişmenin ardından il başkanlığı konusundaki kulisler hızlandı.

CHP Kulislerinde konuşulanlara bakılırsa, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da genç, birikim ve vizyon sahibi bir isim üzerinde duruyor.

Öyle ki, kafasındaki bu isim hakkında teşkilatlar bazında nabız yoklama çalışmalarını başlattığı bile konuşuluyor

ÇİPRAS MODELİ OLARAK SUNULUYOR
CHP’de,İstanbul’a Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras Modeli olarak sunulan isim Kültür Üniversitesi Ögretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Emre’den başkası değil.

GÜLER YÜZLÜ VE BİRİKİMLİ
CHP, Sosyal Demokrasi ve Sol kitabının yazarı olan Yunus Emre, son dönemde tartışma programlarının vazgeçilmez genç yüzlerinden.

Yunus Emre, ekranlarda, ezbere konuşmayan, görüş ve önerilerini sakin bir dille ifade edebilen, en sert polemikler sırasında bile sinirlerini adeta aldırmış şekilde sakin bir yüz ifadesiyle kendisini anlatmasıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

CHP’nin derin kulislerinde şimdilik Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul İl Başkanlığı için düşündüğü isimlerin başında ismi sayılan Yunus Emre’ye gerçekten bir teklif yapılır mı?

Şimdilik bu belirsizliğini koruyor.

Hele bir de, siyasetin duayen isimlerinden, 9’ucu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in, “Siyasette bazen 24 saat bile uzundur…” sözlerinin şu anda en çok pirim yaptığı CHP’den söz ediyorsak!

Bunun için İstanbul’da önce ilçe kongrelerinin nasıl şekilleneceğini bekleyip görmek; sonra da Yunus Emre’nin böyle bir teklif yapılsa bile kabul edip, etmeyeceğini öğrenmek gerekiyor.

Bunu önümüzdeki günlerdeki gelişmeler bize gösterecek.

CHP İÇİN YOL HARİTASI ÖNERMİŞTİ

CHP ve izlediği politikalar hakkında son dönemde gazeteler ve tartışma programlarında sunduğu çözüm önerileriyle ön plana çıkan Doç. Dr. Yunus Emre, Cumhuriyet Gazetesi’nde Olaylar ve Görüşler köşesinde Temmuz ayında yazdığı, ‘CHP için yol haritası’ başlıklı yazısında, CHP’nin, Anti-elitist ve düzen karşıtı bir söylemi devreye sokması gerektiğini, Partinin eylemde ve örgütlenmede değişimi hedefleyen bir parti reformunu ve ekonomik, toplumsal sorunların öne çıkarıldığı yeni bir dili hayata geçirmesinin zorunluluğuna dikkat çekmişti.