Son Dakika Haberler

CHP.Mv.Faik Öztırak : DEVLET NİÇİN VAR

CHP.Mv.Faik Öztırak : DEVLET NİÇİN VAR
Okunma : 616 views Yorum Yap

CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) haftalık toplantısını yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK gündemiyle ilgili Basın Toplantısı yapıyor.

Öztrak’ın açıklamasından satır başları şöyle:

– Kaybettiğimiz vatadnaşlarına Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. Hastalığa yakalanlanaların bir an önce sağlıklarına kavuşmasını temenni ediyoruz.

Sağlığına kavuşanlar bizi mutlu ediyor.

-Gerçeken zor günlerden geçiyoruz. Bu zor günleri de milletçe dayanışma içinde göğüsleyebileceğimiz açık. Biz zor zamanlarda milletççe bir birine destek olmayı, dayanışmayı bilen bir milletiz. bunu geçmişte defalarca kaanıtladık. Bugün de başkalarını hayatını kolaylaştırmak için gençlerimiz, pek çok yurttaşımız canla başla çalışıyor. En başta tabii, fedakar sağlıkçılarımız var. Doktorlarımızdan ambulasn şoförlerine, hastane çalışanlarına kadar. Market raflarını dolduran ve kasalarda bekleyen emekçilerimize, kuryelere, PTT çaluışanlarına, yurttaşlarımızın yardımna koşan gençlerei, polisimize, jandarmamıza, şehir içi otobüs ve taksi şoförlerine ve daha ismini sayamadığım pek çok kahramana teşekkür borçluyuz.

-Felaket ve salgın dönemleri millet için de, devlet için de bir sınavdır. Yaşanan sıkıntılar karakterliyi karaktersizden, fedakarı bencillerden, diğergamları kriz fırsatçılarından ayrıştırır. İşte bugün böyle bir sınavdan geçiyoruz. Bir yanda fakir fukaraya yardım kolileri hazırlamak için sosyal medyadan örgütlenen fedakar, cefakar, asil insanlar, diğer yanda evinde kurularla test kitleri stoklayıp bunu sosyal medyada paylaşan Saray beslemelerini ve artıklarını görüyoruz.