Son Dakika Haberler

CHP MV. GÖKAN ZEYBEK YEMİN ETTİ.

CHP MV. GÖKAN ZEYBEK YEMİN ETTİ.
Okunma : 148 views Yorum Yap

CHP İstanbul Millet Vekili Gökan ZEYBEK bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin ederek Millet Vekilliğine adım attı.

Sarıyer ve İstanbul siyasetinde önemli yeri olan Gökhan Zeybek 2004 yılında CHP Sarıyer Belediye Başkanı adayı olarak girdiği seçimlerde çok az farkla seçimleri kaybetti.

2009 Yılında  CHP Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ekibinde yer alarak 2009 – 2018 yılları arasında İBB Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı, Grup Başkan Vekili olarak görev aldı.

CHP İstanbul İl Başkanı seçimlerinde Cemal Canpolat’la başkanlık yarışına girdi. Az farkla seçimi kaybetti.

CHP İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinde aday olan  Canan Kaftancıoğlu, Cemal Canpolat ve Gökhan Zeybek yarışında 95 Yıllık CHP tarihinde İstanbul da kadın il başkanı yoktur. Bir ilk yaşatacağız diyerek Canan Kaftancıoğlu adına adaylıkta çekiliyorum açıklaması, ekip anlayışı ve disiplini içinde hareket ederek İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinin en büyük belirleyicisi olmuştur.

CHP Kurultayı’nda ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu listesinden aday olarak Sarıyer’den ilk Parti Meclisi Üyesi seçilmiştir.

24 Haziran 2018 baskın seçimde PM üyesi olarak İstanbul 2.bölge 7. sıradan Millet Vekili seçilmiştir.

Sarıyer de Didem Engin’de sonra 2. Millet Vekili olan Gökhan Zeybek Sarıyer tarihinde önemli mihenk taşı olmuştur.

TBMM CHP “İmar Komisyonunda” önemli görevler alacağı beklenmektedir.  “İmar politikalar”ı ve “Bütçe” görüşmelerinde mükemmel kürsü hakimiyeti ile TBMM de yıldızı parlayan  Millet Vekillilerinden biri olacaktır.

CHP’nin  İBB Meclisinde bütçe görüşmelerinde ki konuşmasında mükemmel performansla tarihe not düşülmüştür.

Sarıyer Times ailesi olarak başarılar diliyoruz.