Son Dakika Haberler

CHP PARTİ MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

CHP PARTİ MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI
Okunma : 43 views Yorum Yap

Cumhuriyet Halk Partisi Kurultaydan seçilen yeni parti meclisi ile ilk toplantısını gerçekleştirdi.

PM. ANIT KABİRİ ZİYARET ETTİ

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, toplantı öncesinde yeni seçilen PM ve YDK üyeleriyle Anıtkabir’i ziyaret ederek, Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu.

Olağan Kurultayın ardından yeni seçilen PM ve YDK üyeleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında Antıkabir’i ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu ve 36. Olağan Kurultay’ın ardından seçilen Parti Meclisi ve Yüksek Divan Kurulu üyeleri Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine çıktı.

Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyet, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.

KILIÇDAROĞLU ANI DEFTERİNİ YAZDI 

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.
“Cumhuriyet Halk Partisi’nin 36. Olağan Kurultayı’nda seçilen yeni Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleriyle huzurunuzdayız” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu Anıtkabir Özel Defterine, “Partimiz ilk kurultayı kabul ettiğimiz Sivas Kongresi’nden günümüze fikirlerin yolumuzu aydınlatıyor, demokrasi mücadelemize güç ve cesaret veriyor. Devrimlerin savunucusu olarak bizler, ülkemizde tam demokrasiye, eksiksiz bir adaleti ve tüm vatandaşlarımızı kuşatan huzuru hakim kılmakta kararlıyız. Bu duygularla Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte iki büyük eserinden biri olarak nitelendirdiğin Cumhuriyet Halk Partisi’nin 36. Olağan Kurultayı’nda delegelerimizin özgür iradesi ile seçilmiş yeni yönetim kadroları olarak bizler hatıralar önünde saygı ile eğiliyoruz” yazısını yazdı.

İLK PM TOPLANTISI YAPILDI

Anıtkabir ziyaretinin ardından Kılıçdaroğlu ve yeni PM üyeleri, CHP Genel Merkezi’ne geçti ve ilk Parti Meclisi toplantısını yaptı.