Son Dakika Haberler

CHP PROTESTO EDİYOR

CHP PROTESTO EDİYOR
Okunma : 32 views Yorum Yap

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tbmm de 15 Temmuz anma konuşmalarında ağır konuşması sonrasında tedbirler alındı. Gece anma orogramıdna aynı konuşmayaı yapması dahilinde müsade edilmeyeceğinden Gece konuşma programından çıkarıldı. 

Chp Gece Proğramını Protesto Ediyor.

TBMM’de bu gece yapılacak programda son dakika değişikliği yapıldı. Değişiklikle, Erdoğan dışında diğer siyasi parti liderlerinin konuşmaları programdan çıkarıldı. CHP, bu değişikliğin ardından programa katılmama kararı aldı.

SON DAKİKA DEĞİŞİKLİĞİ… PROTOKOL KONUŞMALARI ÇIKARILDI

Programda gece bölümü için siyasi partilere gönderilen davetiyede ‘protokol konuşmaları’ başlığı altında bir bölüm bulunuyor ve burası için “TBMM’de grubu bulunan ve temsil edilen siyasi parti grup başkanları”
ifadesi yer alıyordu. O bölümün bugün saat 13:00’da toplanan ve 14:30’da sona eren Meclis Özel oturumunun ardından programdan çıkarıldığı belirtildi. Yani gece programında sadece TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşacağı açıklandı.

CHP TEPKİ GÖSTERDİ

CHP de bu değişikliğin ardından programa katılmama kararı aldı. Türkiye Büyük Millet CHP Sözcüsü Bülent Tezcan’ın bu son dakika değişikliği ile ilgili açıklama yapacağı bildirildi.