Son Dakika Haberler

CHP Sarıyer Gençliği Cumhuriyet Çadırında Nöbet’e Çağırıyor

CHP Sarıyer Gençliği Cumhuriyet Çadırında Nöbet’e Çağırıyor
Okunma : 96 views Yorum Yap

chp-371

Tüm dünyanın mirasını paylaşmak için başına üşüştüğü vatanımızın, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan kurtuluş mücadelesinin taçlandığı, bir ulusun Anka Kuşu misali küllerinden yeniden doğduğu gündür 29 Ekim.

Tam 92 yıl önce bugün üniformasını çıkarıp ateşten gömlek giyenlerin kurduğu;milletin egemenliğini esas alan en iyi yönetim şeklidir.

Cumhuriyet; 276 kilogramlık top mermisini tek başına sırtlayan Seyit Onbaşı’nın, cephane ıslanmasın diye çocuğunun üstündeki battaniyeyi alıp cephaneyi örten Şerife Bacı’nın hikayesidir. Maraş’ta Sütçü İmam, İzmir’de Hasan Tahsin, Antep’te Şahin Bey, Urfa’da 12’lerdir. Doğu’da Kazım Karabekir, Ege’de İsmet İnönü’dür.

28 Ekim Akşamı “Efendiler! Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz.” diyen Mustafa Kemal Atatürk’tür.

İşte bu nedenle biz gençlere emanet edilen Cumhuriyet Sancağı’nı ilelebet dalgalandırmak, geçmişte yitirdiğimiz kahramanlarımızı anmak ve geleceğe umutla yürümek için 28 Ekim  2015 akşamı Saat 19:23’te Cumhuriyetin ilan kararının alınmasından   92 yıl sonra İstanbul Sarıyer meydanındaki Atatürk Anıtı’nın önünde bir Cumhuriyet Çadırı kurarak 29 Ekim sabahına kadar Cumhuriyet Nöbeti tutacağız.

Cumhuriyet Halk Partili Gençler olarak bu Cumhuriyet Nöbeti’nde sizleri de aramızda görmekten büyük onur duyarız.

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı