Son Dakika Haberler

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı Hayvan Besleme Noktalarını İnceledi

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı Hayvan Besleme Noktalarını İnceledi
Okunma : 4.092 views Yorum Yap

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri saha çalışmaları neticesinde hayvan besleme noktalarında incelemelerde bulundu.

Sarıyer Ayazağa Mahallesi ormanlarında Sarıyer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürülüğünün yapmış olduğu yeni beslenme noktalarında incelemelerde bulunan Başkan Sevim Yalınkılıç, yıllarlardan beri bazı ilçelerden Sarıyer orman bölgelerine getirilen hayvanlarla barındıkları bölgelerde kendilerine hayvan sever dostlarımız ve belediyemiz el birliği ile yapmış oldukları modern besleme noktaları ve kümeslerde beslenme ihtiyaçları karşılanması dolayısı ile rutin olarak yapılan ilmeleri yerinde denetlediklerini belirti.

Başkan Sevim Yalınkılıç, Besleme noktaları temizlenerek ve dezenfekte edilerek her sabah düzenli olarak yapılıyor. Sokak havyanları dostlarımız özellikle bu bölgede, sonu havalarda özellikle pandeminin bu sıkıntılı günlerinde, restaurantlar kapandı, onlardan kalan artıklarla bir çok sokak dostları besleniyordu, bu dönemde daha fazla ilgi gösterilmeye çalışılıyor. Onların sağlığı ve beslenmesi adına çok fazlası ile destek gösteriliyor gayet güzel bir çalışma, bizlerde sokak dostlarımızı hem besleyelim hemde yerinde incelemeye geldik dedi.

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Nadir Günday bu çalışmaların rutin çalışmalar olduğunu ve düzenli olarak besleme bakım yapıldığını belirtti.

Başkan Yardımcısı Nadir Günday : Normal olarak 30 besleme noktamız vardı, bugün 50 noktada besleme yapıyoruz. En kısa sürede 100 besleme noktasına ulaştırmak, Ekibimiz her gün temizliği yapıyorlar, dezenfektan yapıyorlar. Bölge noktası olarak burada çok insan geliyor. Gönüllülerde geliyor. Burada dört noktamız daha var. Sahada dört ekibimiz var, Bir ekip sahilde geziyor, modern mamatiklerimizi temizliyor ve dolduruyorum Sarıyer sınırları içinde bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz, dedi.

Eğitim döneminde okullarda veterinerlik dersleri verildiği belirten Nadir Günday, Milli Eğtim Bakanlığı Yıllar sonra müfredata ders olarak işlenmesi kabul etti. Bizde her yıl bu eğtimleri veriyoruz. Pandemi nedeni ile okulların kapalı olması neticesinde gerçekleştiremiyoruz. Hayvan sevgisini okularda ders olarak işliyoruz. Okul faaliyetlerimizi daha çok geliştireceğiz açıklaması yaptı.