Son Dakika Haberler

CHP Sarıyer’de Devir Teslim Yapıldı

CHP Sarıyer’de Devir Teslim Yapıldı
Okunma : Yorum Yap

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Sevim Yalınkılıç, ilçe başkanlığı görevini Ahmet Güveloğlu‘na teslim etti.

Devir teslim törenine, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Coşkun ve Nadir Günday, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Adem Ali Kargidanoğlu, Özgür Birgün, CHP Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Gerçekleşen devir teslim töreni ile göreve başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Sayın Ahmet Güveloğlu ve yönetimine başarılar diliyor, beş yıldır görevi başarıyla sürdüren Sevim Yalınkılıç’a ve yönetimine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili aday adayı Sevim Yalınkılıç, “5 yıl önce ben bu devir teslimini rahmetli Yeter Büyükdurmuş’tan almıştım. Allah rahmet eylesin. Görev sürem boyunca Sarıyer’de büyük bir hoşgörüyle, pozitif ve demokratik bir şekilde partimizi, örgütümüzü ve tüm üyelerimizi doğru temsil etmek için elimden geleni yaptım. Partimizin oyunu hep beraber yükselttik, yerel seçimlerde 3. kez Sarıyer Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partisi olarak Şükrü Genç ile aldık. 2 kere İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni Ekrem İmamoğlu’yla kazandık. İvmelerimiz hep artarak gitti.  Hepinizin bildiği üzere ben de milletvekilliği aday adaylığı süreci için istifa ettim. Genel başkanımızın takdiriyle Ahmet Güveloğlu ve yönetimi şimdi bundan sonra ilçe başkanlığı görevini yerine getirecek” dedi.

CHP Sarıyer’in yeni İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu, “Sarıyer ilçe başkanı olarak 5 yıl başarıyla görev yapan Sevim Yalınkılıç’a yeni yolculuğunda başarılar diliyorum. Bütün emekleri için kendisine teşekkür ediyoruz. Bizler görevimizin bilincindeyiz. Her Cumhuriyet Halk Partili gibi elimizi taşın altına koymak istiyoruz. Ülkemiz ve partimiz için görevimizi yapacağız. Ülkemizin içinde bulunduğu bu olumsuz tablo karşısında üzerimize düşen sorumlulukların farkındayız. Bu onurlu, önemli ve zor görevi tüm gücümüzle birlik ve beraberlik içerisinde yapacağız. Sokakta, mahallede nerede olursak olalım tek ses olacağız. Sarıyer’de kurduğumuz iktidarı tüm Türkiye’ye yayacağız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)