Son Dakika Haberler

Öldürülen ne ilk ne de son gazeteci olacağım

Öldürülen ne ilk ne de son gazeteci olacağım
Okunma : Yorum Yap

Güngör Arslan, katledildi. Arslan 4 yıl önce, “Saldırılan, cezaevine giren, silahla öldürülen ne ilk gazeteci benim ne de son ben olacağım” demişti.

Kocaeli’de, Ses Kocaeli isimli internet haber sitesinin sahibi Güngör Arslan, silahlı saldırıda öldürüldü. Arslan, 4 yıl önce de başka bir saldırıya uğramıştı. Gazeteci, bu saldırı sonrası bir video çekerek, “Öldürülen ne ilk ne de son gazeteci olacağım” demişti.

Arslan videosunda, “Hepinizin bildiği gibi ben gazeteciyim. Bu kentte yaklaşık 30 yıla yaklaşan sürede gazetecilik yapıyorum. Yaptığım başka bir iş yok. Bu ülkede gazetecilik mesleğini yaptığınız zaman başına gelecekler aşağı yukarı belli. Bu ülkede gazeteci olduğu için saldırıya uğrayan, cezaevine giren, silahla öldürülen ne ilk gazeteci benim ne de son gazeteci ben olacağım. Bu ülkede Abdi İpekçi’ler Uğur Mumcu’lar öldürüldü, onlarca gazeteci cezaevinde yattı, yatıyor. Onlarca, yüzlerce gazeteci de fiziki saldırıya maruz kaldı, ben de onlardan bir tanesiyim. Ben de böyle bir saldırıya dün akşam maruz kaldım. Bu benim başıma gelen ilk saldırı değil; daha önce pek çok yerde silahlı saldırı ve suikast girişime maruz kaldım. Bundan sonra da mutlaka bunlar başıma gelecek. Sebebi de şu; gazetecilik mesleğimi yapmaya çalışıyorum. Ben bugün de yazdım yarın da yazmaya devam edeceğim” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)