Son Dakika Haberler

CHP TÜZÜK KURULTAY TARİHİNİ AÇIKLADI

CHP TÜZÜK KURULTAY TARİHİNİ AÇIKLADI
Okunma : 130 views Yorum Yap

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu muhalafetin ısrarlı tutumu ve örgütün istekleri doğrultusunda olağanüstü tüzük kurultayı topluyor.

3-4 Şubat tarihlerinde Ankara Kapalı Spor Salonu’nda 36’ıncı Olağan Kurultayını yapan CHP’de bu kez Olağanüstü Kurultay sürprizi yaşandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Olağan Kurultay sürecinde özellikle parti içi muhalefet tarafından dillendirilen tüzük değişikliği taleplerini gerçekleştirmek için olağanüstü kurultay kararı aldı.

GAZETELERE İLAN VERİLDİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu imzasıyla bugün gazetelerde yer alan olağanüstü kurultay çağrısı ilanında; “CHP’nin, 19’uncu Olağanüstü Kurultayı, 09-10 Mart 2018 tarihleri arasında Cuma-Cumartesi günleri saat 10:00’da Tüzük değişikliği ve Kurultay Tüzük Yönetmeliği değişikliğini görüşmek ve karara bağlamak için, Ankara’da Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde (Yenimahalle) aşağıda yazılı gündem maddelerini görüşmek üzere toplanacaktır” denildi.

23 GÜNDE DEĞİŞİKLİK HAZIRLANACAK
CHP Lideri’nin olağanüstü kurultay ilanının yayınlanmasının ardından partide tüzük değişikliği için bugün toplanacak MYK’da, tüzük hazırlığı yapması için bir komisyonun oluşturulması bekleniyor. Komisyon, Kurultay’da oluşturulacak Tüzük ve Yönetmelik Komisyonunun görüşeceği başlıkları ve yapılacak değişiklikleri 23 günde hazırlayacak.

İŞTE O GAZETE İLANI