Son Dakika Haberler

CHP'li Dilek Akagün Yılmaz'ın eşine de disiplin şoku!

CHP'li Dilek Akagün Yılmaz'ın eşine de disiplin şoku!
Okunma : 154 views Yorum Yap

DilekyilmazCHP Uşak İl Başkanlığı’nı sert dille eleştiren Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz’ın eşi parti üyesi Fuat Yılmaz da, CHP Uşak İl Yönetimi tarafından disiplin kuruluna sevk edildi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’na kapalı grup toplantısında ‘CIA ajanı’ suçlamasında bulunduğu iddiası ile parti disiplin kuruluna sevk edilen CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz’ın eşi parti üyesi Fuat Yılmaz, sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında, CHP Uşak İl Yönetimi’ni sessiz kalmakla suçlayarak sert eleştirilerde bulununca disiplin kuruluna sevk edildi.
CHP Uşak İl Başkanı Bülent Horasan, Fuat Yılmaz’ın disiplin kuruluna sevk edilmesi konusunda yorum yapmayacağını ve bu tür konuların aile içinde konuşulup çözülmesi gerektiğini belirtti. Horasan, şöyle dedi:
“Dilek Akagün Yılmaz partimizin bir milletvekilidir. Parti disiplin kuruluna sevk edilen Yılmaz ile ilgili parti üst yönetimi bu tür konularda gerekli hassasiyeti gösterecek sorumluluk ve yetkinliktedir. Genel merkez yüksek disiplin kurulunun, Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ile ilgili vereceği kararın adil olacağı kanaatindeyim. Bu sorunun parti içinde kısa süre de çözüleceğine inanıyorum. Partilerde buna benzer konular her zaman olabilir. Ama CHP gibi demokrasi kültürünü içine sindirmiş bir partinin bu ve buna benzer konuları çözeceğini biliyoruz. Yönetimimize yapılan eleştiriler de parti içinde konuşma özgürlüğünden kaynaklanan düşüncelerdir.”