Son Dakika Haberler

CHP’nin Bayrağını İstanbul’un Surlarına Dikmek İçin Mücadele Edeceğiz

CHP’nin Bayrağını İstanbul’un Surlarına Dikmek İçin Mücadele Edeceğiz
Okunma : 120 views Yorum Yap


avn_1Av. Necati Yıldırım Sarıyer Riva Restauranta Projelerini Anlattı. Kahvaltı organizazyonunde gerçekleşen Sarıyer’in gelecek vadeden projeleri sunumu misafirle slay gösterisi halinde anlatıldı.

Yoğun bir katılımın ile gerçekleşen toplantıya  Sarıyerde bulunan Sivil Toplum Kuruluşları ve Amatör Spor Kulüpleri davetliydi. Partililerin ve CHP Meclis Üyesi Aday Adaylarınında katıldığı toplantıda CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Necati Yıldırım projelerini anlattı.

Av. Neceti Yıldırım konuşmasında, Özellikle bir belediye başkanı nasıl olmalı ve neler yapması gerekir, Sorunları iyi bilmeliyiz, Sarıyer’in en önemli sorunu tapu ve imar sorundur. Daha önce söylediğim gibi yine iddialı sözler söylüyorum, Kentsel dönüşüme dayalı yasalar Sarıyer’de çözümü kilitlemiştir. Ama Sarıyer’li örgütlü yapısıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, mahalle dernekleriyle, muhtarlıklarıyla bu sorunu çözecektir.

Birlik beraberlik içnde olursak, iddia ediyorum bu sorunu iki yıl içinde çözerim aksi halde istifa ederim.

İnsanların yerleşik mutluluklarını bozmamak için, ortada bir rant varsa, Sarıyer’in rantını Sarıyerlinin paylaşması gerekiyor. Sarıyer’de CHP olarak bunun kavgası ve savaşını veriyoruz. Çözüm yollarını hep birlikte bulup, çevreye, tarihe, kültüre ve sanata da gereken önemi vererek sadece yapısal değil, yaşam planlanmasını da yapmamız gerekmektedir.

BEŞİKTEN MEZARA BELEDİYEM YANIMDA

 Burada yaşanan “Gezi ruhu”dur, bu dayanışma ve kaynaşma ruhudur. Belediyeye Gezi Ruhu’nu getirmek durumundayız.

Sarıyer’in markalanmış değerlerini korumak, geliştirmek,yeni değerler kazandırmak öncelikli görevimizdir. Sarıyer bir üniversite kenti olabilir, eğitim kenti olabilir, kültür, sanat, festival, spor sağlık ve eğlencenin geliştiği bir yer olabilir. Bu potansiyele sahibiz, bakışımızı bu yönde geliştirerek ilerlemek ve Sarıyer’i hak ettiği değere ulaştırmak zorundayız. Hep beraber oluşturacağımız projelerle, sivil toplum kuruluşlarımızla, mahalle derneklerimizle, muhtarlıklarımızla, iyi bir teknik ekiple kısaca Sarıyerlilerle bu hedeflere ulaşmamız zor değildir.

Sokakları Erguvan kokan Sarıyer’i bulmak için gerekli özen ve çalışmayı hep beraber yapacağız. Biz boş bir çaba içinde değiliz, aday adaylığında olsun, diğer alanlardaki çalışmalarımızda olsun, bir araya gelmemiz boşuna değildir.

Önümüzdeki süreçte vicdanla ve emeği hak eden kişiyle yola çıkmak zorundayız. Sarıyer’i Sarıyerliyle yönetmeliyiz. Bu güç bizde var ve bu süreçte CHP olarak yürüyüşümüzü devam ettireceğiz. CHP’nin bayrağını, surlara dikmek için mücadelemize devam edeceğiz. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim” diyerek konuşmasını tamamladı.