Son Dakika Haberler

Çok Buyük Tehlike.. Yazık.

Çok Buyük Tehlike.. Yazık.
Okunma : 148 views Yorum Yap

fuhusFuhuş sektörü inanılmaz bir boyuta vardı. Emniyet müdürlüğü rezaletin üzerine gidiyor. Yapmış oldukları çalışmalarda fuhuş yaşının çok düştüğünü, tehlikeli boyuta geldiğini belirtti.
Emniyet’in hazırladığı rapora göre Türkiye’de fuhuş yaşı 12’ye indi
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), fuhuş ile etkin mücadele için çalışma başlattı. Yeni düzenlemeye göre fuhuş yapılan yerlerin yanı sıra fuhşa aracılık, fuhuş pazarlığı ve müşteri temin edilen yerler de kapatılacak.
Hazırlanan fuhuş raporu ise Türkiye’de fuhuş yaşının ortaokul seviyesine düştüğünü ortaya koydu.
Zührevi Hastalıklarla Mücadele Tüzüğü yeniden düzenlenecek. Şu anki mevcut tüzüğe göre fuhuş yapan, fuhuş yaptıran ve fuhuş yaptırılan yerlere yaptırımlar uygulanıyor. Fuhuş yapılan otellere, belli süre kapatma cezası verilirken 3 kez tekrarlanması halinde ise ruhsat iptali geliyor.
Öğrencilere sıkı takip…
Fuhuşla mücadele komisyonları ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nce “fuhuşun kontrol altında tutulabilmesi” için de rapor hazırlandı. Rapora göre Türkiye’de fuhuş yaşının her geçen gün düştüğü, fuhşa zorlanan, fuhuş yaptırılan 12-15 yaş arasında kızların bulunduğu kaydedildi.
Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı, bunun önüne geçmek için okul çevrelerinde, öğrenci ve gençlerin zaman geçirdikleri mekânlar ile ilgili çalışma başlattı. İl emniyet müdürlükleri bu konularda uyarılırken gençlerin fuhuş ve uyuşturucu bataklığına sürüklenmemesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesi istendi.
cumhuriyet