Son Dakika Haberler

ÇOK ŞEY İSTEMİYORUZ

ÇOK ŞEY İSTEMİYORUZ
Okunma : 15 views Yorum Yap

 

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yeter Büyükdurmuş,8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı ve mesaj yayınladı

Kadın olmak zordur. Kadın olmak aslında tüm toplumlarda ve tüm yüzyıllarda zordu. Kurtuluş savaşında Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında savaşan Halide onbaşı, İnebolu’da kucağında donmasın diye sarıldığı bebeği ile sırtında mermi taşıyan Şerife bacı, Kara Fatma, Halime çavuş ve isimleri unutulan ancak başardıkları yaşayacak tüm nesillerle hatırlanacak yüzlerce kadın.

Kimi zaman kardeşi, kimi zaman eşi, babası hatta çocuğu tarafından öldürülen kadınlarımız. Çocuklarına şiddet uygulanan, tecavüz edildiğinde bile sesleri çıkmayan çığlıklarını içlerine atan, Akşama kadar evinde tabiri caiz ise saçını süpürge eden akşam eşi eve geldiğinde de kocasına yoruldum bile diyemeyen biz kadınlar.

Bir yandan cennet annelerin ayağı altındadır deyip bir yandan da kadınına şiddet uygulayan erkekler ve maalesef ki bu erkekleri de yetiştiren biz kadınlarız.
Konfüçyüs’ün bir sözü vardır “Baltanın sapı ağaçtandır ama gidip ağacı keser” aslında tam da durumumuz bu.

Kadınlar siyasette ve çalışma yaşamında daha fazla söz sahibi olmalı bunu da ancak kendi çabalarımızla başarırız. Mecliste kadın haklarını erkekler savunmamalı. bizler; meclise girerek kendi haklarımızı elde etmek için mücadele vermeliyiz. ve ben inanıyorum bunu kararlılıkla yaparsak hiç bir engel önümüzde duramaz.

8 Mart Dünya emekçi kadınlar gününde Çok şey istemiyoruz aslında, evimizde huzur, açlıktan ölmeyen çocuklar ve bu çocuklarımıza özgür bir gelecek istiyoruz. Evimizden kına yakarak gönderdiğimiz kuzularımızın sağlıkla geri gelmelerini istiyoruz. Sigortalı ve sağlıklı ortamlarda çalışma imkanı istiyoruz. Kısaca insan gibi yaşamak istiyoruz.

Ve tabi ki DÜNYA’DA VE ÜLKEMİZDE BARIŞ İSTİYORUZ.
8 Mart Dünya emekçi kadınlar günümüz kutlu olsun.