Son Dakika Haberler

CUMHURİYET COŞKUSU SARIYER’İ SARACAK

CUMHURİYET COŞKUSU SARIYER’İ SARACAK
Okunma : 82 views Yorum Yap

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yıl dönümünde Sarıyer Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram coşkusunu Sarıyer sokaklarına taşıyacak. Sokak Oyunları Festivali ile başlayacak etkinlikler, Kefeliköy’den Sarıyer Merkez’e kadar devam edecek fener alayı ve kortej yürüyüşünün ardından son bulacak.

Cumhuriyet Bayramı Sarıyer’de bu yıl da büyük bir coşku ve heyecanla kutlanacak. Kutlamalar, 26 Ekim günü saat 11.00’da Reşitpaşa’da düzenlenecek Sokak Oyunları Festivali ile başlayarak, 29 Ekim sabahı iş makinelerinin konvoyu ve  17.00’da Kefeliköy’den Sarıyer Merkez’e kadar devam edecek fener alayının ardından son bulacak.  29 Ekim coşkusunu hep birlikte yaşamak isteyen binlerce Sarıyerli, ellerinde Atatürk posterleri ve dev Türk Bayrağı, dillerinde marşlarla kilometrelerce yürüyerek tüm Sarıyer’i kırmızı beyaza boyayacak.

ÇOCUKLAR SOKAKTA

Koç Lisesi öğrencisi Dila Gültekin’in dijital çağın negatif etkilerine karşı başlattığı proje kapsamında 26 Ekim Cumartesi günü Reşitpaşa’da ‘Sokak Oyunları Festivali’ düzenlenecek. 29 Ekim haftasında bir araya gelen çocuklar hem cumhuriyet bayramını kutlayacak hem de nesiller boyu aktarılmış eski oyunları oynayacak. 7-14 yaş arasındaki çocuklara ücretsiz eğitim desteği sağlayan Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nin 11 şubesinde öğrenim gören 200’ü aşkın öğrenicinin de katılacağı festivalde Sarıyerli çocuklar; halat çekme, misket, mendil kapmaca, sek sek gibi birçok oyun öğrenecek ve çeşitli atölyelere katılarak eğlenceli bir gün geçirecek.

İŞ MAKİNELERİ DE ‘CUMHURİYET’ DİYECEK

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Sarıyer Belediyesi bünyesindeki iş makineleri sabah 10.00’da yaklaşık 50 araçla Cumhuriyet  konvoyu oluşturarak tüm ilçeyi dolaşacak.