Son Dakika Haberler

CUMHURİYET HALK PARTİLİLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

CUMHURİYET HALK PARTİLİLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR
Okunma : 90 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç CHP Sarıyer 36. Kongresinden konuştu..

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç kongrede yapımı olduğu konuşmasında Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Sadece Türkiye değil Dünya olarak çok büyük sıkıntılı süreçte geçiyoruz.

9.senedir belediye başkanıyım. Her 1 Eylülde Dünya Barış gününü kutluyoruz. Siyasi yapılanmalar dışında inanç önderlerinin katkılarıyla sürekli beraber oluruyoruz ne için barış için. Özellikle merkezinde oldumuz dünyanın hemen çevremizde islam ülkelerinin yoğu olduğu bu coğrafya da birileri kendi ülkelerindeki savaşı özellikle bu bölgeye yığma konusunda büyük çaba içerisindeler.

Bir partinin tek taşına bir savaş alanına karşı durabilmesi mümkün değildir. Bütün demokrasi güçleri gerçekten insanı temel alan yaşamda demokrasi güçlerinin birleşerek bu savaşa karşı çıkması lazım .

Önderlerimiz bunu yaşamışlar, yaşatmışlar.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yurtta barış dünya da barış sloganı yaşam biçimi olmuş ve bunun uzun yıllar devam ettirmişiz ki bir 2. Dünya savaşına paylaşım savaşında uzakta kalabilmişiz.

Keni alanımıza baktığımızda sarıyer ‘in hemen hemen yapılan har istatistik lerde huzur kenti. Huzur içinde yaşanılabilir bir bölge , en iyi bölge seçildi. Bu rastlantı değil. Sarıyerli insannının temel anlayışından kaynaklanıyor. Yaşama nasıl akışından kaynaklanıyor. Bu toplumda yaşayan insanların birbirleri ile olarak barışıklıklarından kaynaklanıyor.

Sarıyer de iktidarız. Huzur içinde herkesin üzerine düşeni yapması ve bunu alanda paylaşmasıdır. Belediyeleri siyasi partilerle önemi burada çıkıyor ortaya. Siyasi alanda bu yapılanmayı. Yapılan doğru işlerin alandaki paylaşımları sağlanabilirse yerelde olan iktidar o partiyi siyasal alandada iktidara taşır.
Cumhuriyet Halk Partililere büyük görev düşüyor. İçinde bulunduğumuz bu cevherden , adalet aradığımız bur günlerde, hukuk sistemini, demokrasi yi, eğitim alanında aynı şekilde siyasi alanda da sağlana bilmesi için CHP’lileri daha bir ayrı gayret içinde olmaları lazım.