Son Dakika Haberler

DBE 16. EĞİTİMCİLER ZİRVESİNE KATILIYOR

DBE 16. EĞİTİMCİLER ZİRVESİNE KATILIYOR
Okunma : 78 views Yorum Yap


Burcu SevimDBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, HRDergi tarafından 23-24 Mayıs tarihlerinde İstanbul Marriott Hotel Asia’da düzenlenecek 16. Eğitimciler Zirvesi’ne katılıyor.

Zirve kapsamında, DBE Kurumsal Gelişim Merkezi’nden, Psikolog Doktor ve Eğitmen Burcu Sevim eğitimlerde kullanılan film ve kliplerin, öğrenmedeki etkiyi ve akılda kalıcılığı arttırdığını ve istenilen sonuca ulaşmayı kolaylaştırdığını anlatacak.

23 Mayıs 2013 Perşembe günü saat 14:15 – 14:50 saatleri arasındaki sunumunda sinema terapinin psikoterapide nasıl kullanıldığına da değinecek olan Sevim: “Filmler bizim iç dünyamızdan, yaşamımızdan parçalar barındırır. Olmasını istediğimiz, olup da iç dünyamızda yer verdiğimiz her şeyi o perdede görebilmemizi sağlar ve söylemediklerimizi bizim adımıza, bizim yerimize söyler” açıklamasında bulunan Sevim, filmlerden alınan sahnelerin eğitimlerde bir hayli etkili ve akılda kalıcı olmayı sağlayan araçlar olduğunu aktarıyor. Hedef kitle ve ihtiyaçların belirlenmesinin de eğitimler için önemli olduğunu ifade eden Sevim: “Filmler bizi düşünmeye ve üretmeye sevk eder. İş hayatında da filmlerin kullanılması, bu çeşitliliği arttıran ve kimi zaman monotonlaşmış bir süreci renklendiren bir teknik olabilmektedir” diyor.

İş yaşamından örneklerle de desteklenecek olan oturum, filmlerden yola çıkarak iş hayatında monotonlaşmış bir sürecin nasıl renklendirilebileceğinin ipuçları verilecek.