Son Dakika Haberler

Demokrasi kahramanı Liberaller sevinin, Alkol'e yasak geldi.

Demokrasi kahramanı Liberaller sevinin, Alkol'e yasak geldi.
Okunma : 27 views Yorum Yap

rakimasasi_1298Demokrasi diye kıvranan ve her fırsatta modern Türkiye, Çağ atlayan Türkiye söylemi ile bir dizi özgürlüklerin elinden alındığı ve yeni çıkarılan yasalarla halkın sessiz bekleyişi sürüyor.
Masalar artık sıkıntılı, yeni akol yasakları uygulaması başladı.
Alkole ekran ve gece 22.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında satış yasakları geldi.
Meclis Genel Kurulu’nda, alkol ile ilgili düzenlemeleri de içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin ikinci maddesi üzerinde AK Parti’nin verdiği önerge kabul edildi.
Kabul edilen önergeye göre; alkollü içkilerin her ne surette olursa olsun reklamı ve tüketicilere yönelik tanıtımı yapılamayacak. Bu ürünlerin kullanılmasını ve satışını özendiren veya teşvik eden kampanya, promosyon ve etkinlik yapılamayacak. Ancak, münhasıran alkollü içkilerin uluslararası düzeyde tanıtımına yönelik ihtisas fuarları ile bilimsel yayın ve faaliyetler düzenlenebilecek. Alkollü içkileri üreten, ithal eden ve pazarlayanlar, her ne surette olursa olsun hiçbir etkinliğe ürünlerinin marka, amblem ya da işaretlerini kullanarak destek olamayacak. Açık alkollü içki satışı yapmaya ilişkin izin belgesi olan işletmelerde servis amaçlı materyallerde marka, amblem ve logo kullanılabilecek. Televizyonlarda yayınlanan dizi, film ve müzik kliplerinde alkollü içkileri özendirici görüntülere yer verilemeyecek.

İÇKİ SATIŞINA SAAT AYARI!

Alkollü içkiler, 22:00 ila 06:00 saatleri arasında perakende olarak satılamayacak.
Alkollü içkiler, işletme dışından görülecek şekilde perakende olarak satışa arz edilemeyecek.