Son Dakika Haberler

DEMOKRASİ – Salih AKINCI

DEMOKRASİ – Salih AKINCI
Okunma : 41 views Yorum Yap

Ben Demokrasi aşığı Tarafsız ve Objektif bir kişiyim. Her kim olursa olsun kendi özgür iradesi ile Seçme ve Seçilme hakkını kullanıp bir makam ve mevkiden yine kendi Özgür iradesi ile hiçbir baskı altına kalmadan Demokratik hakkı olan İstifa hakkını kullanmasından yanayım.

Kişilerin Onur, Şeref ve haysiyetleri kendi aileleri için gereklidir. Toplumda makam ve mevkisi ne olursa olsun bir kişinin kendi isteği dışında bir baskıyla bulunduğu görevinden ayrılmasına hangi gerekçeleri ortaya koyarsanız koyun bunun adı Demokrasi olmaz. Onurlu Dava Asla olamaz. Çünkü bir kişinin onuru bir diğerinin onurundan daha onurlu olamaz.

Bir süredir yaşanan istifa ettirme sureçleri umarım halkımızın dikkatini çekmiştir. En nihayet istifa ettirilen veya istifası istenen kişilerin Ailelerine, seçmenlerine sunabildiği gerçekçi ve elzem bir mazeretleri bulunmamaktadır.
Aile olarak dikkate alınmamak büyük bir üzüntü Seçmen olarak dikkate alınmamak ise Demokrasiden yoksun ve dikkate alınmama olarak algılandığında bu durumun her bir seçmenin azami dikkatini çekmesi gerekir.

Demokrasimizde Görevden alma ve İstifa etme kuralları oldukça etik değerlere sahiptir. Bu etik değerler belli sonuçlar ortaya koyması yanisıra Halkın ihtiyaçları ve talepleri ile orantılıdır.

Ve yine Demokrasimizde seçmenin iradesi dışında görev yapan Kamu Yöneticilerini yönetici irade dilediğinde görevden alma yetki ve selahiyetine sahiptir.

Gelecekte seçmenin iradesine hiç ihtiyaç duymadan Atanmışlar ile bir yönetim şekli kapımızda bekliyor iken bugün bunun bir ön provası niteliğinde bu anti demokratik yapıyla sınandığımızın farkında olalım.

Salih AKINCI